تاریخ انتشار : پنجشنبه 13 آبان 1400 - 23:24
44 بازدید
کد خبر : 73749

آموزش‌های مهارتی تولید کیفی و مهارتی را به دنبال دارد

آموزش‌های مهارتی تولید کیفی و مهارتی را به دنبال دارد

ایسنا/لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در راستای بحث توانمندسازی نیروی کار در بخش کارگری، کارفرمایی و تعاونی به ارائه آموزش‌های تخصصی نیاز داریم. علی آشتاب در دیدار با رئیس و معاونین جهاد دانشگاهی لرستان، اظهار کرد: در راستای بحث توانمندسازی نیروی کار در بخش کارگری، کارفرمایی و تعاونی به ارائه آموزش‌های تخصصی

آموزش‌های مهارتی تولید کیفی و مهارتی را به دنبال دارد

ایسنا/لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در راستای بحث توانمندسازی نیروی کار در بخش کارگری، کارفرمایی و تعاونی به ارائه آموزش‌های تخصصی نیاز داریم.

علی آشتاب در دیدار با رئیس و معاونین جهاد دانشگاهی لرستان، اظهار کرد: در راستای بحث توانمندسازی نیروی کار در بخش کارگری، کارفرمایی و تعاونی به ارائه آموزش‌های تخصصی نیاز داریم و با برنامه‌ریزی در سال جاری دنبال تحقق آن هستیم.

وی ادامه داد: در بخش تعاون، آموزش و ترویج هر ساله برنامه‌های مدونی از طرف وزارت ابلاغ می‌شود که سال گذشته توسط جهاد دانشگاهی اجرا شدند.

آشتاب، جهاد دانشگاهی را نهادی علمی، تخصصی و کاربردی دانست و افزود: تجربه نشان داده جهاد دانشگاهی تفاهم‌نامه‌هایی را که می‌بندد به خوبی اجرا می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه طبق ارزشیابی‌های انجام شده در بحث طرح مشاغل خانگی جزو استان‌های برتر بودیم، اضافه کرد: در بحث پژوهش نیز رتبه پنجم کشور در بحث آموزش‌های تخصصی را بدست آوردیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: با ظرفیت‌هایی که جهاد دانشگاهی دارد و در بخش‌های مختلف کارگری می‌توانیم با استفاده از زیرساخت‌های تشکل‌های کارگری آموزش را گسترده کنیم و تشکل‌های کارگری دوره‌های آموزشی را توسط جهاد دانشگاهی برگزار کنند.

وی تصریح کرد: آموزش‌ها در بخش خصوصی و دولتی توسط جهاد دانشگاهی انجام می شود و انتظار داریم که این نهاد این کار را با شرایط خاصی انجام دهد، بالاترین هدف ما کیفیت سطح و ارتقاء مهارت نیروی انسانی است.

آشتاب ادامه داد: هدف ما توانمندی نیروی انسانی و کارگری است که با ارائه آموزش‌های تخصصی توسط جهاد دانشگاهی امیدواریم این امر محقق شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در ادامه افزود: حوادث ناشی از کار و هر حادثه منجر به فوت نزدیک به یک میلیارد خسارت را برای واحد به دنبال دارد که با آموزش‌های لازم این مهم می‌تواند روندی کاهشی را به دنبال داشته باشد.

وی عنوان کرد: آموزش‌های مهارتی تولید کیفی و مهارتی را به دنبال دارد و آموزش‌های لازم به قشر کارگر نیروی ماهر و پرورش این نیرو به تولید کمک شایانی می‌کند.

آشتاب تأکید کرد: می‌توانیم از ظرفیت جهاد دانشگاهی در بخش‌های مختلف در راستای توانمندسازی نیروی کار استفاده کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: کمیته نیازسنجی قشر کارگران استان با حضور جهاد دانشگاهی و تشکل‌های کارگری تشکیل و مسائل آموزشی و تخصصی پیگیری شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.