تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1400 - 1:31
120 بازدید
کد خبر : 81818

ارجاع ۱۱۵ پرونده به اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی استان البرز

ارجاع ۱۱۵ پرونده به اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی استان البرز

ایسنا/البرز دبیر اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه ۱۱۵ پرونده به اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی استان البرز ارجاع شد، گفت: ۳۲ پرونده با رفع مشکل مختومه شد. مسعود قاسمی در نشست خبری با موضوع تشریح فعالیت‌های اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی البرز که روز یکشنبه ۱۳ تیرماه در اتاق

ارجاع ۱۱۵ پرونده به اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی استان البرز

ایسنا/البرز دبیر اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه ۱۱۵ پرونده به اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی استان البرز ارجاع شد، گفت: ۳۲ پرونده با رفع مشکل مختومه شد.

مسعود قاسمی در نشست خبری با موضوع تشریح فعالیت‌های اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی البرز که روز یکشنبه ۱۳ تیرماه در اتاق بازرگانی البرز برگزار شد، با اشاره به اهمیت حل مشکل فعالان بخش خصوصی از جمله صنعتگران، بازرگانان و یا تجار استان البرز اظهار کرد: با توجه به اهمیت کیفیت و کمیت تولید و از طرفی رویکرد اقتصاد مقاومتی هدف مهم حرکت به سمت تولید صادرات محور است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: اتاق بازرگانی نماد بخش خصوصی و صدای رسای فعالان این عرصه است و کمک می‌کند که موانع پیش روی تولید و یا صادرات و واردات آنها حل شود.

دبیر اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی البرز بیان کرد: از سوم آذرماه سال گذشته و همزمان با شروع فعالیت اورژانس کسب و کار اتاق بالغ بر  ۱۱۵ پرونده ارجاعی داشته‌ایم که  ۳۲ مورد مشکلاتشان بررسی و پرونده آنها مختومه شد، باقی موارد هم از طریق ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و یا اقتصاد مقاومتی استان و همچنین در قالب بررسی کمیسیون‌های اتاق البرز در حال پیگیری است.

وی بیان کرد: در پرونده‌های ارجاع داده شده به اورژانس کسب و کار اتاق البرز بیشترین حجم پرونده‌های ارجاعی به ترتیب در زمینه مشکل با مجموعه‌های امور مالیاتی، صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و تامین اجتماعی بوده است.

وی ادامه داد: در نشست اخیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان البرز با موافقت استاندار مصوب شد که نامه‌های ارجاعی اورژانس کسب و کار به نهادها و ادارات مختلف در اسرع وقت بررسی و پاسخ داده شود.

قاسمی در ادامه گفت: از همه ادارات دولتی درخواست داریم که با اتاق البرز در رسیدگی به پرونده‌های اورژانس کسب و کار همکاری کنند تا در کوتاهترین زمان ممکن مسائل طرح شده بررسی شود.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی البرز برای کمک به بخش خصوصی واقعی که حتی در زمان اندک از کار افتادن چرخه تولید و یا شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم و کرونا پرداخت حقوق کارگران را از فراموش نکرده همیشه آماده است، گفت: در این راستا جلسات مختلف با بانک‌های عامل برگزار کردیم تا به فعالان اقتصادی که در مهلت و یا نحوه بازپرداخت تسهیلات به مشکل برخورد کرده اند، همکاری کنند.

دبیر اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی البرز عنوان کرد : برای برخی مشکلات مالیاتی فعالان اقتصادی بررسی شده در اورژانس کسب و کار اتاق توانستیم که بخشودگی جرائم مالیاتی دریافت کنیم.

عدم آشنایی با قوانین، از علل اصلی دپو کالا در گمرک است

سید فراز جبلی دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان البرز هم در این نشست گفت: آذرماه سال گذشته و تحت تاثیر تعطیلی‌های دو هفته ای در روزهای سخت کرونایی، اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی در رابطه با برقراری تعامل میان فعالان اقتصادی و دستگاه‌های اجرایی و در راستای پیگیری سریع مشکلات  آنها راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی این رسالت را بر خود واجب دانست تا برای حل مشکلات فعالان اقتصادی در قالب فعالیت اورژانس کسب و کار پیشقدم شود، گفت: در این مجموعه هدف مهم این بوده است که در کمتر از ۴۸ ساعت بعد از طرح مشکلات از سوی واحدهای صنعتی در مسیر حل آن قدم بر داریم و تفاوتی هم میان اعضای اتاق و دیگران  فعال اقتصادی قائل نبوده ایم.

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان البرز ، گفت: کلینیک کسب و کار بسیج مهندسین و فعالیت‌هایی در این قالب در چند سازمان مختلف استان داشته ایم که در قالب شناسایی مشکلات موجود صنایع و ارائه راهکار برای آن تلاش می کردند اما اورژانس کسب و کار اتاق به دنبال رویکردی متفاوت بوده است.

وی ادامه داد: اورژانس کسب و کار اتاق بازرگانی در راستای گره گشایی مشکلاتی از فعالان اقتصادی قدم برداشته است که بروز آن مانع تولید و توقف چرخه کار یک واحد تولیدی و صنعتی شده است.

جبلی افزود: خواسته فعالان اقتصادی به ویژه بخش خصوصی این است که صدای رسایی در زمینه بحث مواد اولیه، مباحث مالیاتی، بیمه ای برای انعکاس مشکلات خود به گوش مسئولان دولتی داشته باشند.

وی با این توضیح که اورژانس کسب و کار اتاق  بازرگانی البرزدر راستای رفع مسائل گام بر می دارد، گفت: برخی از این مشکلات در سطح استان قابل حل است، اما بخشی دیگر از جمله حل مشکل آب شهرک‌های صنعتی و یا مسائل ارزی باید با همکاری مسئولان ملی پیگیری و رفع شود.

دبیرکل اتاق بازرگانی البرز عنوان کرد: بسیاری از مشکلات مانند دپوی مواد اولیه یا ماشین آلات وارداتی تولید به دلیل عدم آشنایی برخی از  افراد  با موضوع ثبت سفارش و یا ضرورت اخذ کارت بازرگانی برای امر انجام واردات و صادرات بوده است‌.

وی در بخش دیگری با اشاره به مشکلاتی که اخیرا در زمینه قطعی برق واحدهای صنعتی حادث شده است، گفت: باید مدیریت در اعمال خاموشی‌ها باشد، برای بخش صنعتی سرمایه گذاری زیادی انجام شده و توان نیاز کشور به کالای تولیدی یک کارخانه اهمیت بالایی دارد، به همین دلیل باید قطعی برق واحدهای صنعتی با برنامه باشد و حتی کمتر از سایر بخش‌ها این خاموشی ها در صنعت اعمال شود.

جبلی در مورد تولید بدون کارخانه برای استفاده از فضای خالی صنایعی که تنها با  ۳۰ درصد طرفیت خود کار می کنند، تشریح کرد: در این مورد با سرمایه گذاران زیادی وارد مذاکره شدیم تا بخش خالی کارخانه‌های خود را در اختیار دیگر فعالیت‌های تولیدی قرار دهند که امکان تامین فضای کار را ندارند.

وی ادامه داد: البته برخی سرمایه گذاران فعالیت بخشی از واحدهای تولیدی را به دلیل تولید هم راستا رقیب خود می دانند، به همین دلیل بهتر است در تولید بدون کارخانه و استفاده از ظرفیت های خالی صنایع اولویت با کالای پرمصرف اما دارای سرانه پایین تولید باشد.

دبیرکل اتاق بازرگانی البرز در بخش دیگری از تلاش‌ها برای بازگرداندن کارت های بازرگانی صادر شده از پایتخت به البرز سخن گفت و افزود: در حال حاضر بالغ بر هزار و ۱۵۰ کارت بازرگانی توسط اتاق البرز صادر شده است، برنامه ما این است که تا پایان دوره سوم فعالیت هیات نمایندگان اتاق البرز این آمار را به ۲هزار کارت برسانیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه در دو سال گذشته و از زمان آغاز فعالیت دوره سوم هیات نمایندگان اتاق البرز به رشد  ۳۵درصدی در تعداد اعضا رسیده ایم.

وی تاکید کرد: از طریق شورای روسای اتاق‌های بازرگانی کشور پیگیر بازگشت کارت‌های بازرگانی صادره خارج از استان به اتاق البرز هستیم که بیشتر این کارت ها در تهران است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات متنی

سایت طلا

قیمت فنس

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

رپرتاژ به چه معنی است و چه کاربردی دارد؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک

بهترین صرافی ارزدیجیتال

فروشگاه BBshop

اشتراک کنکور آی نو

پارتیشن ام دی اف

خرید دمپایی و صندل عمده

پراپ تریدینگ معتبر ایرانی

تعمیر لباسشویی

دوره ICDL در تبریز

گرافیت پرسولفور

خرید ممبر گروه

مرجع قیمت خرید و فروش گندله

آموزش حسابداری

تقویت انتن موبایل

شیشه اتوموبیل

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

خرید ووچر پرفکت مانی بدون ثبت نام

نانوسان

چاپ کتاب

تور دبی ارزان

دندانپزشکی شبانه روزی

 

 

ویدئو وال

جراح چاقی

 

 

 

آجر نما خشک

 

 

 

قرارداد دوجانبه برق

 

 

 

 

 

 

تولید فیلم استرچ

تعمیر جک پارکینگ در تهران

 

 

 

 

 

سمپاشی ساس

 

 

آجر نسوز

 

 

 

خرید رپورتاژ آگهی

 

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح