تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 آذر 1400 - 17:08
124 بازدید
کد خبر : 156446

ارسال ۸۳ مقاله به همایش ملی دانشگاه سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی

ارسال ۸۳ مقاله به همایش ملی دانشگاه سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی

ایسنا/همدان رئیس دانشگاه سیدجمال‌الدین اسدآبادی از ارسال ۸۳ مقاله به دبیرخانه نخستین همایش ملی  «پژوهش های کاربردی در تاریخ فرهنگ و بیداری اسلامی» دانشگاه سیدجمال خبر داد. دکتر حسین مرادی‌مخلص در یکشنبه ۱۰ اسفندماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی به عنوان چهار دانشگاه مستقل دولتی در استان همدان بوده که از سال ۹۰

ارسال ۸۳ مقاله به همایش ملی دانشگاه سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی

ایسنا/همدان رئیس دانشگاه سیدجمال‌الدین اسدآبادی از ارسال ۸۳ مقاله به دبیرخانه نخستین همایش ملی  «پژوهش های کاربردی در تاریخ فرهنگ و بیداری اسلامی» دانشگاه سیدجمال خبر داد.

دکتر حسین مرادی‌مخلص در یکشنبه ۱۰ اسفندماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی به عنوان چهار دانشگاه مستقل دولتی در استان همدان بوده که از سال ۹۰ با مأموریت در حوزه علوم انسانی و اسلامی فعالیت خود را آغاز کرده و ۱۰ سال از عمر چابک این دانشگاه می گذرد و طی این مدت دستاوردهای ارزشمندی داشته است.

وی با بیان اینکه دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی یک نگین برای دیار سیدجمال است به طوریکه این فضای علمی و ظرفیت آکادمیک می تواند محور توسعه پایدار شهرستان باشد، تصریح کرد: در سال ۹۶ دکتر سیداحمدرضا موسوی زارع، عضو هیئت علمی دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی در فهرست یک درصد اول دانشمندان برتر جهان قرار گرفت و در حال حاضر این دانشمند جهان با دانشگاه همچنان دارای همکاری و فعالیت است.

مرادی‌مخلص با اشاره به برگزاری نخستین همایش ملی «پژوهش های کاربردی در تاریخ فرهنگ و بیداری اسلامی» اظهار کرد: دانشگاه جامعه محور سیدجمال الدین اسدآبادی با مأموریت علوم انسانی در سالروز بزرگداشت بیدارگر مشرق زمین قصد برگزاری این همایش را در ۱۸ اسفندماه دارد که به عنوان نخستین کنفرانس ملی دانشگاه  در رابطه با سیدجمال الدین اسدآبادی با شاخص Isc خواهد بود که تاکنون در شهرستان برگزار نشده است.

وی با تأکید بر اینکه شهرستان اسدآباد دارای یک برند جهانی بزرگ مانند سیدجمال الدین اسدآبادی است که از امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری تا جواهر لعل نهرو تا اقبال لاهوری، علی شریعتی تا پدر چرچیل از وی دارای  گفتمان هستند، تصریح کرد: باید این برند جهانی را با همکاری همه رسانه ها و خبرنگاران به ویژه خبرنگاران و روزنامه نگاران شهرستان اسدآباد حفظ و مراقبت کرد.

مرادی‌مخلص با اشاره به اینکه بنیانگذار روزنامه نگاری در جهان سیدجمال الدین اسدآبادی بوده است، یادآور شد: برای حفظ افکار و اندیشه ها و نام سیدجمال الدین اسدآبادی این امر رسالت خبرنگاران و روزنامه نگاران شهرستان اسدآباد را خطیرتر خواهد کرد.

رئیس دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی در ادامه بیان کرد: فعالیت سیدجمال الدین اسدآبادی منطقه ای و ملی نبوده بلکه جهانی فعالیت داشته و جهانی گام برمی داشته است که با معرفی افکار و اندیشه هایش، می توان او را برای شهرستان ماندگار کرد.

وی مطرح کرد: همایش ملی «پژوهش های کاربردی در تاریخ فرهنگ و بیداری اسلامی» توسط دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی با همکاری دانشگاه های بزرگ و انجمن های علمی کشور به منظور شناخت ابعاد پژوهش‌های انجام شده توسط جامعه فرهیخته و علمی کشور در حوزه بیداری اسلامی برگزار خواهد شد و در این همایش ۸۲ دانشمند به نام داخلی و خارجی حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۸۰ مقاله  خارجی و داخلی به فارسی به دبیرخانه همایش دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی ارسال شده است، اظهار کرد: ۸۰ درصد دانشگاه ها در این همایش دارای مقاله هستند و ۲۰ درصد مابقی دانشگاه ها نیز اگر در این همایش مقاله ندارند، جزء دانشگاه های فنی بوده و با دانشگاه سیدجمال مرتبط نبوده اند.

رئیس دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی تعداد داور ملی و بین المللی برای داوری مقالات در این  همایش را ۲۵ نفر و تعداد سخنرانان کلیدی را هشت نفر برشمرد و اضافه کرد: این همایش با ۹ محور شامل بازگشت به اسلام، دشمن ستیزی و استعمارستیزی، حرکت اسلامی معاصر، همگرایی و وحدت جوامع اسلامی، خودسازی و تمدن اسلامی، علم و اسلام، انعکاس بیداری اسلامی در ادبیات فارسی و عربی، ادبیات مقاومت و بیداری اسلامی و نقش فرهنگ در تعلیم و تربیت برگزار می شود که در این راستا علاقمندان و فرهیختگان دانشگاهی می توانند آثار خود را در این زمینه ها ارسال کنند.

وی دکتر علاحسین الرهیمی استاد دانشگاه کوفه رئیس دانشکده ادبیات دانشگاه کوفه و دکتر عمار عبودی نصار استاد دانشگاه کوفه را دو سخنران خارجی این همایش عنوان کرد و گفت: حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیدمهدی ساداتی نژاد استاد دانشگاه تهران و رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدعلی میرزایی استاد جامعه المصطفی، دکتر اصغر منتظر القائم استاد دانشگاه اصفهان، دکتر علی غفرانی استاد دانشگاه بوعلی سینا، دکتر میرهادی حسینی استاد دانشگاه خوارزمی و مدیرکل شاهد و ایثارگر دانشگاه خوارزمی و دکتر علیرضا اسدی استاد دانشگاه صنعتی اصفهان جزء شش سخنران داخلی این همایش خواهند بود.

مرادی مخلص از افتتاح و راه اندازی موزه سیدجمال الدین اسدآبادی در ۱۸ اسفند ماه خبر داد و گفت: در این موزه ۳۲ تابلوی نفیس نقاشی آبرنگ از تولد و تا شهادت سیدجمال الدین توسط هنرمندان به نام و نیز پرده بزرگی از شخصیت های بیدارگران جهان اسلام و آزادی خواهان دنیا رونمایی و در این موزه مناظر دیدنی اسدآباد و مقالات و عکس هایی از سیدجمال و جملات قصار او در موزه افتتاح خواهد شد.

رئیس دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی همچنین از افتتاح کتابخانه تخصصی سیدجمال الدین اسدآبادی در ۱۸ اسفندماه خبر داد و یادآور شد: این کتابخانه تخصصی با بیش از ۱۱۰۰ عنوان مقاله به زبان های مختلف و نیز اسناد مختلف در دانشگاه افتتاح می شود همچنین نرم افزار جامع سیدجمال در این روز آماده بهره برداری است که با بهره برداری آن از این پس برای شناخت شخصیت سیدجمال از هر جای دنیا می توانند به این دانشگاه مراجعه کنند.

وی با اشاره به برخی از برنامه های عملیاتی این همایش در ۱۸  اسفندماه تصریح کرد: افتتاح کتابخانه تخصصی، دیجیتال و اسناد چندرسانه ای سیدجمال الدین در دانشگاه همزمان با افتتاحیه، راه اندازی موزه تخصصی سیدجمال الدین در دانشگاه همزمان با مراسم افتتاحیه، رایزنی با صداوسیمای همدان برای برگزاری سلسله نشست های یک هفته ای در زمینه بیداری اسلامی و اندیشه های سیدجمال، پیگیری اجرا و ساخت مستند زندگینامه سیدجمال، انعقاد تفاهم نامه و توسعه مراودات علمی و اندیشه های سیدجمال با خواهرخواندگی با دانشگاه کوفه، دانشگاه الازهر مصر، دانشگاه سوربون فرانسه و دانشگاه شهیر استانبول ترکیه را از جمله برنامه های عملیاتی در این همایش می توان برشمرد.

مرادی‌مخلص همچنین یادآور شد: نمایه سازی و تبلیغات در فضای مجازی و کانال های اجتماعی، خبرگزارها و سایت های همایشی همچون ایسنا، دانشگاه تبریز، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه علمی کاربردی، نیک کنفرانس، سیویلیکا با همایش کنفرانس پیپر، سمپوزیا، ارسال پیگیری مقالات واصله به دبیرخانه همایش به کمیته داوران همایش، پیگیری جلسه کمیته های اجرایی و علمی همایش با حضور حجت الاسلام والمسلمین رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و هماهنگی و رایزنی با سخنرانان کلیدی همایش (شش سخنران داخلی و دو سخنران خارجی) نیز از برنامه های در دست اجرای این همایش است.

رئیس دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی در ادامه از آماده شدن برنامه جامع دانشگاه سید جمال خبر داد و خاطرنشان کرد: در رابطه با سند دانشگاه سیدجمال پایان کار صادر شده و سند تک برگ دانشگاه سرانجام پس از ۱۰ سال در حال صادر شدن است در ضمن اسدآباد خوابگاه استاندارد دانشجویی ندارد و یکی از مشکلات اساسی دانشگاه بوده که باید مسئولان در این رابطه پای کار بیایند.

وی در پایان از در دست تدوین بودن اطلس اجتماعی شهرستان اسدآباد توسط دانشگاه سیدجمال خبر داد و اظهار کرد: با تدوین این اطلس به صورت کاربردی می توان نسبت به رفع مشکلات و آسیب های احصاء شده شهرستان و نیز توسعه پایدار شهرستان گام برداشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات متنی

دانلود استوری اینستاگرام

ادکلن بلک افغان

تلویزیون سامسونگ du7000

تعمیر تلویزیون ال جی در تهران

خرید الکتروموتور

یخسازی قالبی

قیمت باتری ماشین با ارسال و نصب رایگان

پچ پنل فیبر نوری

پچ پنل فیبر نوری

تعمیر کولر گازی در تهران

قیمت آجر

لیست قیمت اتحادیه شارژ کپسول آتش نشانی

خرید صندلی پزشکی

لوازم یدکی تاپ یدک

قیمت باتری سرفیس

گلند فلکسیبل

هزینه سفر به مشهد

خرید دیزل ژنراتور

 

هزینه ترجمه

 

آموزش محاسبه حق سنوات و پایه سنوات 1403

 

قیمت فنس

 

رپرتاژ به چه معنی است و چه کاربردی دارد؟

 

 

 

 

 

خرید دمپایی و صندل عمده

 

 

 

 

خرید ممبر گروه

 

 

 

 

 

خرید ووچر پرفکت مانی بدون ثبت نام

نانوسان

چاپ کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تولید فیلم استرچ

 

 

 

 

 

 

سمپاشی ساس

 

 

آجر نسوز

 

 

 

خرید رپورتاژ آگهی

 

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح