تاریخ انتشار : یکشنبه 11 تیر 1402 - 20:42
220 بازدید
کد خبر : 208428

ازدواج گلزار و داستان خودکشی دختران جوان!

ازدواج گلزار و داستان خودکشی دختران جوان!

  مدتی است که در فضای مجازی، خبری از ازدواج سلبریتی معروف، جناب آقای گلزار منتشر شده که توجه افراد زیادی به‌خصوص نوجوانان را به خود جلب کرده است. بعضی از طرفداران او به شدت نسبت به این موضوع واکنش نشان داده‌اند و این واکنش باعث نگرانی خانواده‌های بسیاری شده است؛ چرا که تعداد زیادی

 

مدتی است که در فضای مجازی، خبری از ازدواج سلبریتی معروف، جناب آقای گلزار منتشر شده که توجه افراد زیادی به‌خصوص نوجوانان را به خود جلب کرده است. بعضی از طرفداران او به شدت نسبت به این موضوع واکنش نشان داده‌اند و این واکنش باعث نگرانی خانواده‌های بسیاری شده است؛ چرا که تعداد زیادی از طرفداران این سلبریتی معروف، نوجوانان بوده‌اند و موضوع ازدواج ایشان باعث شده تا این نوجوانان دست به کارهای بسیار خطرناکی مانند خودکشی بزنند.

یکی از مهم‌ترین موارد قابل تأمل و تعجب‌آور در بین این واکنش‌ها، آن بوده که کار برخی از نوجوانان حتی به سرم و درمانگاه کشیده شده! اما چه چیزی باعث می‌شود که برخی از نوجوانان دست به چنین کارهای خطرناکی بزنند؟ و چه موقع باید به بهترین روانپزشک در تهران مراجعه کرد؟

 

احساس قهرمان‌گرایی در نوجوانان و کاری که با آن‌ها می‌کند

درون انسان احساس قدرتمندی به نام «احساس قهرمان‌گرایی» وجود دارد که از کمال گرایی او به وجود می‌آید. به این صورت که وقتی کسی از نظر ما قهرمان محسوب شود و شخصیت جذاب و فوق‌العاده‌ای داشته باشد، او را بیش از حد، مورد توجه قرار می‌دهیم و احساس می‌کنیم او دربردارنده تمامی کمالات است؛ در نتیجه سعی می‌کنیم که به او نزدیک شویم.

حال این نزدیکی می‌تواند به دو صورت باشد؛ یکی با تقلید از او و دیگری با ارتباط داشتن با او. حتی اگر او ما را به عنوان طرفدارش تلقی کند نیز کافی است. در واقع نوجوانان وقتی خود را به شخصیت قهرمان نزدیک می‌کنند، احساس بزرگی و کمال به‌دست می‌آورند. در نتیجه همه این اتفاقات نشان‌دهنده وجود احساس قهرمان‌گرایی در نوجوانان بوده که یکی از احساسات طبیعی و اساسی در آن‌هاست.

 وقتی علاقه به سلبریتی‌ها خطرناک و پردردسر می‌شود

در مواقع خطرناک شدن این مسئله، والدین باید با آگاهی به این موضوع نگرش کنند و بدانند که بهترین روش برای عبور از این دوران، درک و پشتیبانی نوجوان است. والدین هرگز نباید به دلیل علاقه نوجوانان به یک سلبریتی، نگران شوند و یا نسبت به این موضوع مقاومت کنند و گارد بگیرند.

والدین باید به‌سادگی در مورد این موضوع با فرزندشان صحبت کنند. این کار موجب شناخت بهتر والدین نسبت به فرزندشان خواهد شد. همچنین می‌تواند باعث تقویت رابطه با او در این دوران حساس شود.

به دلیل آن‌ که امروزه نسبت به گذشته اینترنت، تلویزیون و رسانه‌های اجتماعی بیشتر در دسترس کودکان و نوجوانان قرار دارند، این امر طبیعی است که نوجوان با سلبریتی‌ها آشنا شود و به آن‌ها علاقه و تمایل پیدا کند. از طرفی، دوران نوجوانی دورانی پر از هیجان و ماجراجویی است که نوجوانان ممکن است به دنبال آن به سمت بازیگر، خواننده یا فوتبالیست مورد علاقه خود جذب شوند.

در چنین مواقعی، والدین باید بتوانند با احترام و حفاظت از رشد شخصیت فرزندشان، این علاقه‌مندی‌ها را به سبکی سالم شکل دهند. اگر در این مسئله مشکلی دارند، می‌توانند از مشاور یا روانپزشک کمک بگیرند.

احساس ضعف و حقارت موجب این اشتباهات خطرناک در نوجوانان می‌شود

یکی دیگر از دلایل مهم در موضوع قهرمان‌سازی، احساس ضعف و حقارت در کودکان و نوجوانان است. نوجوانانی که اعتماد به‌نفس کافی ندارند، درون خود احساس ضعف و کوچک بودن می‌کنند و به همین دلیل به هر قهرمانی که بتوانند به او روی بیاورند، تمایل پیدا می کنند. از طرفی، نوجوانانی که از لحاظ روحی و جسمی ضعیف هستند، جذب هر پرچمدار ضعیفی نیز می‌شوند و به‌راحتی به او دل می‌بندند. از این رو، این موضوع به ضعف شخصیتی و کمبود اعتماد‌به‌نفس در نوجوانان هم برمی‌گردد.

نقش مهمی که والدین در مراقبت از نوجوانان و جلوگیری از آسیب در آن‌ها دارند

روش‌های پیشگیری از چنین انحرافاتی در نوجوانان، بسته به سن‌وسال او متفاوت است و والدین باید برای این کار، در دوره کودکی به یک شیوه و در دوره نوجوانی به شیوه‌ دیگری اقدام کنند. جهت جلوگیری از این انحراف، نوجوان باید با شناخت خود، به‌دنبال هدفش باشد و به‌جای دنبال کردن سلبریتی‌ها، اهمیت به خود را یاد بگیرد و به خودش اعتماد داشته باشد.

اگر به زندگی نوجوانی که به سلبریتی‌ها بسیار دیوانه‌وار علاقمند است،نگاه کنید، متوجه می‌شوید که معمولا چنین نوجوانانی برای خودشان جایگاهی ندارند و خود را بسیار حقیر و بی‌ارزش می‌دانند. در نتیجه به‌راحتی به هر سمتی در خدمت این سلبریتی‌ها قرار می‌گیرند. این افراد هدف بزرگی برای آینده خودشان ندارند و در خودشان هیچ توانایی و مهارتی نمی‌بینند.

باید به نوجوان این موضوع آموزش داده شود که چگونه به‌درستی انتخاب کند و به او اجازه داده شود که رویای خود را دنبال کند. باید با او گفتگو کرد و ارزش‌ها، استعدادها و توانایی‌هایش را به او نشان داد. والدین باید به نوجوانان بیاموزند که او آدم بزرگ و ارزشمندی است و می‌تواند آینده روشنی داشته باشد.

همچنین، به نوجوان باید فرصت داده شود که به خودش فکر کند و خودش تصمیم بگیرد؛ نه اینکه والدین برای او تصمیم بگیرند. والدین می‌توانند با گفتگو، حوصله و صبوری به نوجوان کمک کنند تا هدف خود را بیابد و در جهت دستیابی به آن تلاش کند. بسیاری از نوجوانان ممکن است دچار افسردگی شوند. به همین دلیل باید سریعا برای درمان افسردگی اقدام کند. این موضوع ساده نیست و نیاز به مشاوره، صبوری و گفتگوهای مفصل با نوجوان دارد. اما در نهایت، باید به نوجوان آموخت که برای خودش تصمیمات درستی بگیرد و به سوی هدفش حرکت کند تا اینکه به سمت سلبریتی‌ها و فوتبالیست‌ها تمایل داشته باشد و این افراد را الگو قرار دهد.

جلوگیری از سلبریتی‌زدگی در نوجوانان

برای جلوگیری از سلبریتی زدگی در نوجوانان، نیاز به ایجاد یک ارتباط قوی با فرزندان است و باید اوضاع و شرایط آن‌ها را بهتر درک کرد. والدین نباید تلاش کنند با انتقاد و نصیحت، فرزند خود را کنترل کنند؛ زیرا به دلیل دوران حساس نوجوانی، این کار معمولا منجر به انحراف‌های بیشتری در فرزندان می‌شود.  همچنین پدر و مادرها برای جلوگیری از سلبریتی‌زدگی باید نوجوانان را به مشغول شدن به علاقه‌مندی‌های جدی مانند ورزش، نقاشی و موسیقی، دعوت کرده و این گونه وقتشان را به‌خوبی مدیریت کنند.

در دنیایی که در جامعه و خانواده، به دانشمندان و افراد فرهیخته کمتر توجه می‌شود و فیلمی درباره آن‌ها ساخته و پخش نمی‌شود، نوجوانان بیشتر جذب سلبریتی‌ها می‌شوند و این موضوع تا حدی طبیعی است. بنابراین، والدین باید فرزندشان را بیشتر به کتابخوانی و انجام فعالیت‌های مفید و ارزشمند دعوت کنند. امروزه اکثر پدر و مادرها به دلیل کار و مشغله زیاد، کمتر فرصت گفتگو و رسیدگی به فرزندشان را دارند؛ اما باید سعی کنند اوقاتی را به آن‌ها اختصاص دهند.

والدین باید به‌جای صحبت از سلبریتی‌ها و خوانندگان، درباره قهرمانان داستان‌های مختلف و دانشمندان و افراد فرهیخته بحث کنند تا به نوجوانان ایده‌های بیشتری از افراد بزرگ کشورشان دهند. در پایان باید گفت که اگر این مشکل در فرزند شما بسیار حاد و مشکل‌ساز شده که موجب انجام کارهای خطرناک در او می‌شود، بهتر است به یک متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید. روانپزشک با تجویز داروهای مخصوص، به‌راحتی به کنترل و جلوگیری از چنین رفتارهایی در فرزند شما کمک می‌کند.

دکتر فرامرز ذاکری متخصص اعصاب و روان در تهران میتواند به فرزند شما در مواجهه با این مشکلات کمک کند. شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر به سایت ایشان به آدرس   www.dr-zakeri.com/  مراجعه کنید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات متنی

خرید دیزل ژنراتور

تعمیر فیش پرینتر لیبل پرینتر بارکدخوان لیبل زن

هزینه ترجمه

خرید پکیج شوفاژکار

آموزش محاسبه حق سنوات و پایه سنوات 1403

سایت طلا

قیمت فنس

 

رپرتاژ به چه معنی است و چه کاربردی دارد؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک

بهترین صرافی ارزدیجیتال

 

 

پارتیشن ام دی اف

خرید دمپایی و صندل عمده

 

تعمیر لباسشویی

دوره ICDL در تبریز

گرافیت پرسولفور

خرید ممبر گروه

مرجع قیمت خرید و فروش گندله

آموزش حسابداری

تقویت انتن موبایل

شیشه اتوموبیل

 

خرید ووچر پرفکت مانی بدون ثبت نام

نانوسان

چاپ کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تولید فیلم استرچ

تعمیر جک پارکینگ در تهران

 

 

 

 

 

سمپاشی ساس

 

 

آجر نسوز

 

 

 

خرید رپورتاژ آگهی

 

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح