تاریخ انتشار : سه شنبه 30 آذر 1400 - 19:16
44 بازدید
کد خبر : 173718

انتشارات جهاددانشگاهی دو جایزه کتاب سال را کسب کرد

انتشارات جهاددانشگاهی دو جایزه کتاب سال را کسب کرد

دو اثر منتشر شده از سوی انتشارات جهاددانشگاهی در سی‌وهشتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برنده جایزه شدند. به گزارش ایسنا، برگزیدگان و شایستگان تقدیر سی‌وهشتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست‌وهشتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران امروز شنبه، دوم اسفند ماه با حضور رئیس‌جمهوری معرفی شدند. دبیرخانه

انتشارات جهاددانشگاهی دو جایزه کتاب سال را کسب کرد

دو اثر منتشر شده از سوی انتشارات جهاددانشگاهی در سی‌وهشتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برنده جایزه شدند.

به گزارش ایسنا، برگزیدگان و شایستگان تقدیر سی‌وهشتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست‌وهشتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران امروز شنبه، دوم اسفند ماه با حضور رئیس‌جمهوری معرفی شدند.

دبیرخانه سی‌وهشتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران پیش‌تر از راهیابی ۱۰ اثر منتشر شده توسط انتشارات جهاد دانشگاهی به مرحله دوم داوری خبر داده بود. بر اساس اعلام روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، از این تعداد، دو کتاب انتشارات جهاددانشگاهی به عنوان اثر شایسته تقدیر انتخاب شدند.

این دو کتاب برگزیده حمل و نقل و لجستیک پایدار: مروری بر مدل‌های بهینه‌سازی و الگوریتم‌های حل پیشنهادی، تألیف دیدم سینار، کنستانتین گالکیس و پانوس ام ار پاردالوس، ترجمه مرتضی قمی‌اویلی، متینه زیاری و میرسامان پیشوایی؛ هورمون‌های گیاهی تحت عوامل محیطی تنش‌زا، تألیف غلام جلال‌احمد و جینگ ـ کوان یو، ترجمه مجید قربانی‌جاوید، ایرج اله‌دادی، سیاوش حشمتی، شیوا اکبری، لاله رحیمی‌میلاشی و سیاوش حشمتی هستند.

مروری بر کتاب‌های برنده جایزه کتاب سال

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، تمرکز اصلی کتاب «حمل و نقل و لجستیک پایدار: مروری بر مدل‌های بهینه‌سازی و الگوریتم‌های حل پیشنهادی»، ارائه رویکردهای بهینه‌سازی جدید و نوینی برای مسائل لجستیک و حمل و نقل پایدار است. در بخشی از پیش‌گفتار این کتاب می‌خوانیم: مجموعه حاضر، دستاوردها و توسعه‌های اخیر به وجود آمده در حوزه بهینه‌سازی را برای برنامه‌ریزی لجستیک و حمل و نقل پایدار با در نظر داشتن ابعاد پایداری دسته‌بندی و ارائه می‌کند. کتاب شامل ده ‌فصل است. فصل اول چالش‌ها و روند مطالعاتی موجود در زمینه مدیریت لجستیک و حمل و نقل پایدار را در سال‌های اخیر مرور می‌کند. مابقی کتاب به دو بخش اصلی با تمرکز بر مدل‌های قطعی و غیرقطعی، تقسیم می‌شود. هر بخش شامل تئوری و رویکردهای توسعه داده شده برای مسائل کاربردی حمل و نقل و لجستیک پایدار بوده و ادبیات مربوط به این حوزه را نیز به خوبی مرور می‌کند.

در پیشگفتار کتاب «هورمون‌های گیاهی تحت عوامل محیطی تنش‌زا» آمده است: در سال‌های اخیر با افزایش جمعیت جهان و نیاز به تولید غذای بیشتر و به تبع آن توسعه کشاورزی مدرن، چالش‌های پیش‌روی کشاورزان و نیز محققان علوم گیاهی افزایش یافته است. یکی از مخاطرات تنش‌های محیطی و اثرات زیانبار آن بر تولید گیاهان زراعی و باغی است که منجر به خطر افتادن امنیت غذایی کشورها شده است. یکی از راه‌های کاهش آثار زیانبار تنش‌های محیطی، استفاده از مواد تنظیم‌کننده رشد است که تا حد زیادی می‌توانند گیاهان را در تحمل تنش‌های محیطی یاری دهند. متأسفانه به رغم نقش مهم پژوهش‌های مرتبط با هورمون‌ها گیاهی و تنظیم‌کننده‌های رشد در شرایط محیطی گوناگون، منبعی منسجم و کامل برای بررسی این ترکیبات تحت تنش‌های محیطی، کمتر به چشم می‌خورد و در کتاب حاضر سعی شده تا اطلاعات جدیدی در خصوص تأثیر مواد تنظیم‌کننده رشد بر گیاهان تحت تنش‌های محیطی ارائه شود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.