تاریخ انتشار : یکشنبه 17 اردیبهشت 1402 - 1:39
111 بازدید
کد خبر : 208205

ایا عصب کشی دندان در دوران شیردهی ضرر دارد؟

ایا عصب کشی دندان در دوران شیردهی ضرر دارد؟

از زبان دکتر صفورا امامی متخصص عصب کشی و ریشه دندان تولد همیشه یک لحظه هیجان انگیز است. اما همین موضوع با مشکلاتی برای مادر همراه است! مادر باید از نوزاد خود مراقبت کرده که این موضوع همیشه آسان نیست. برخی از مادران تصمیم می‌گیرند مراقبت از سلامت خود را به زمان‌های دیگری موکول کنند. چنین تصمیمی ممکن است

از زبان دکتر صفورا امامی متخصص عصب کشی و ریشه دندان

تولد همیشه یک لحظه هیجان انگیز استاما همین موضوع با مشکلاتی برای مادر همراه استمادر باید از نوزاد خود مراقبت کرده که این موضوع همیشه آسان نیستبرخی از مادران تصمیم میگیرند مراقبت از سلامت خود را به زمانهای دیگری موکول کنندچنین تصمیمی ممکن است به یک اشتباه بزرگ تبدیل شود، به خصوص اگر مربوط به سلامت دهان و دندان باشدشیردهی مانعی برای مراجعه به دندانپزشک نیستالبته محدودیتهایی وجود دارد که با مشورت دندانپزشک مراقب آنها خواهید بودبه هر حال نباید مراجعه به دندانپزشک را تا دوران بعد از شیردهی به تعویق بیاندازیدشما میتوانید برخی از مشکلات دندانی مانند عصب کشی را در دوران شیردهی رفع کنید.

Z:\Article\دکتر صفورا امامی\تصاویر\Office\14.jpg

متخصص عصب کشی در این راهنما به بررسی عصب کشی دندان در دوران شیردهی و ضررهای احتمالی آن خواهیم پرداختشما میتوانید برای رفع مشکلات دندانی مانند عصب کشی یا جراحی ریشه دندان از دکتر صفورا امامی کمک بگیرید.

 

چرا رعایت بهداشت دهان در دوران شیردهی اهمیت دارد؟

متخصص درمان ریشه دندان مراقبت از نوزاد وظیفه ای بسیار مهم و مسئولیت پذیر برای هر مادری استبا این حال، زن نباید از سلامتی خود غافل شود و زمان کافی به بهداشت دهان و دندان اختصاص دهدقوانین رایج قبل و حین شیردهی تفاوتی ندارندشما باید به طور مرتب دندانهای خود را تمیز کنید، نخ دندان بکشید، رژیم غذایی متعادلی داشته باشید و غیرهدر ضمن در صورت نیاز حتماً به یک دندانپزشک متخصص مراجعه کنید.

 

اقدامات ایمن دندانپزشکی در دوران شیردهی

اکثر روشهای دندانپزشکی ترمیمی مانند عصب کشی دندان در دوران شیردهی بدون هیچ خطری برای سلامتی شما یا کودکتان مجاز هستنددر دوران شیردهی به راحتی میتوانید تحت درمان ریشه قرار گرفته و درمانهای زیر را دریافت کنید.

 

روکش دندان

قرار دادن روکش دندان پس از عصب کشی در دوران شیردهی بی خطر استبه خاطر داشته باشید که این روشهای ترمیمی نیاز به چند بازدید از مطب دندانپزشک دارند، بنابراین باید زمان خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

Z:\Article\دکتر صفورا امامی\banner\emami_3.jpg

پر کردن

دکتر اندودنتیست صفورا امامی  اگر از خود میپرسید که آیا میتوانید در حین شیردهی دندانهای خود را پر کنید، پاسخ مثبت استهیچ دلیلی برای به تعویق انداختن این روش دندانپزشکی وجود نداردتغذیه با شیر مادر و ایجاد پوسیدگی دندان مادر یک موضوعی حیاتی است زیرا حتی استفاده ساده از یک قاشق مشترک ممکن است منجر به انتقال باکتری به دهان کودک شود.

 

ترمیم و کشیدن دندان

شما میتوانید بلافاصله پس از تولد نوزاد برای ترمیم و عصب کشی دندان در دوران شیردهی به دندانپزشک مراجعه کنیدشیردهی به عنوان مانعی برای این درمانهای دندانپزشکی شناخته نمیشودعلاوه بر این، دندانهایی که قابل ترمیم نیستند باید کشیده شوندپس از کشیدن دندان نیازی به قطع شیردهی نیستبرای شیردهی بعد از کشیدن دندان عقل نیز همینطور استدر صورتی که باید دندان خاصی کشیده شود، خدمات آرامبخش یا بی حسی موضعی ارائه میشود.

 

اشعه ایکس و بی حسی

نگران استفاده از بی حسی دندان در دوران شیردهی نباشیدنووکائین، لیدوکائین و سایر داروهایی که برای بی حسی موضعی استفاده میشوند به کودک شما آسیب نمیرسانندپس از استفاده از بی حس کننده موضعی، مادر میتواند به راحتی شیردهی به کودک خود شیر بدهدعکسبرداری با اشعه ایکس برای عصب کشی دندان در دوران شیردهی نیز مجاز استحتی اگر تابش اشعه ایکس باعث از بین رفتن چند سلول زنده شیر مادر شود، اما خطری برای کودک شما ایجاد نمیکند.

 

داروهای ایمن دندانپزشکی برای شیردهی

بیشتر مادران نگران داروهایی هستند که باید در دوران شیردهی مصرف کنندخوشبختانه، داروهای مجاز زیادی وجود دارد، بنابراین در دوران شیردهی خیالتان از مصرف داروهای تجویز شده پس از عصب کشی دندان نباشیدمصرف داروهای زیر در دوران شیردهی مجاز است:

  • نووکائین و سایر بی حس کنندههای موضعی
  • برخی از آنتی بیوتیکها برای عفونت دندان در دوران شیردهی
  • اکثر داروهای مسکن

برای جلوگیری از خطرات احتمالی توصیه میشود برای شیردهی با دندانپزشک خود تماس گرفته و دارو را با تجویز او مصرف کنید.

Z:\Article\دکتر صفورا امامی\banner\emami4.jpg

اقدامات دندانپزشکی که در دوران شیردهی باید از آنها اجتناب کرد.

اکثر اقدامات دندانپزشکی در دوران شیردهی مجاز است؛ اما این ربطی به سفید کردن دندان نداردسفید کردن دندان در دوران شیردهی به طور قطع توصیه نمیشوداین یک عمل دندانپزشکی اجباری نیست، بلکه یک عمل زیبایی است، بنابراین میتوانید کمی صبر کنید تا دوران شیردهی شما به پایان برسددر عین حال نباید نگران استفاده از مواد سفید کننده در خمیردندان معمولی باشید زیرا غلظت مواد سفید کننده زیاد نیست.

 

سلامت دندان مادر حرف اول را میزند.

حتی اگر مراقبت از کودک تازه متولد شده تمام وقت شما را میگیرد، مهم است که سلامت خود را به خاطر بسپاریداگر احساس خوبی نداشته باشید یا از دندان درد رنج ببرید، نمیتوانید به درستی از کودک مراقبت کنیداکثر روشهای دندانپزشکی مانند عصب کشی در دوران شیردهی با هم سازگار هستنداین بدان معنی است که اگر متوجه شدید که سلامت دندان شما در حال بدتر شدن است، باید فوراً به مطب دندانپزشک مراجعه کنید.

 

مسائل مرتبط با بارداری و شیردهی

اگر در دوران شیردهی برای رفع مشکلات دهان و دندان خود اقدام نکنید ممکن است با مشکلات زیر روبه رو شوید:

ژنژیویت

ژنژیویت شایع ترین مشکل دندانی مادران است. در دوران بارداری هورمون پروژسترون افزایش مییابد. این موضوع باعث ایجاد اسید بیشتری در دهان میشود که میتواند منجر به التهاب لثه شود. اسید افزایش یافته ممکن است به نوزاد شما رسیده و خطر تولد زودرس و وزن کم هنگام تولد را افزایش دهد. این یکی از دلایل مهم بودن معاینات و نظافت منظم در دوران بارداری و شیردهی است.

پوسیدگی دندان

یکی دیگر از خطرات دوران شیردهی پوسیدگی دندان است. اگر سطح اسید در دهان شما افزایش یابد، خطر پوسیدگی دندان نیز افزایش مییابد. پوسیدگی پیشرفته دندان میتواند منجر به پوسیدگی یا حتی از دست دادن دندان شود.

دندان قروچه

بسیاری از مادران باردار یا تازه زایمان کرده ممکن است دچار دندان قروچه شوند که در نهایت باعث آسیب جدی به دندان و فک میشود. در دوران شیردهی سلامت مادر با سلامت کودک در ارتباط است.

به هر حال مادران شیرده میتوانند ۵ درصد از توده استخوانی خود را از دست بدهند زیرا فرزندانشان کلسیم بیشتری مصرف میکنند. این میتواند باعث بیماری لثه، آسیب به لثه و از بین رفتن استخوان از فک شود. برای جلوگیری از این امر، حفظ یک رژیم غذایی سالم در طول دوران شیردهی، از جمله مقدار زیادی کلسیم و ویتامین D ضروری است.

 

با دندانپزشک خود مشورت کنید.

در دوران شیردهی، درمانهای دندانپزشکی مانند عصب کشی در دوران شیردهی به وسیله داورهای ضد درد، ضد التهاب، بی حسی موضعی و یا تزریق آنتی بیوتیک امکان پذیر است. به هر حال همانطور که اشاره کردیم اغلب درمانهای دندانپزشکی مانند عصب کشی در دوران شیردهی بی خطر است؛ بنابراین به مادران شیرده که نیاز به درمانهای دندانپزشکی داشته و نگران شیردهی به کودک خود هستند، توصیه میشود بدون نگرانی از تداخل سلامت کودکتان و ایجاد هرگونه محدودیت در فرآیند شیردهی در راستای درمان دندان آسیب دیده اقدام کنند. با این حال اگر هنوز در مورد استفاده از اشعه ایکس برای عکس برداری دچار ابهام هستید، از دندانپزشک خود سوال کنید، علاوه بر این توصیه میشود خدمات زیبایی دندان مانند سفید کردن دندان را به بعد از دوران شیردهی موکول کنید.

 

ما در کلینیک دکتر صفورا امامی، متخصص عصب کشی و جراح ریشه دندان، بسیاری از مراقبتهای پیشگیرانه، ترمیمی، عمومی و اورژانسی دندان را در بالاترین سطح ایمنی به مادرانی که نگران درمانهای دندانپزشکی در دوران شیردهی هستند، ارائه میدهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید. ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستیم.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات متنی

هزینه سفر به مشهد

خرید دیزل ژنراتور

تعمیر فیش پرینتر لیبل پرینتر بارکدخوان لیبل زن

هزینه ترجمه

خرید پکیج شوفاژکار

آموزش محاسبه حق سنوات و پایه سنوات 1403

سایت طلا

قیمت فنس

 

رپرتاژ به چه معنی است و چه کاربردی دارد؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک

بهترین صرافی ارزدیجیتال

 

 

پارتیشن ام دی اف

خرید دمپایی و صندل عمده

 

تعمیر لباسشویی

دوره ICDL در تبریز

گرافیت پرسولفور

خرید ممبر گروه

مرجع قیمت خرید و فروش گندله

آموزش حسابداری

تقویت انتن موبایل

شیشه اتوموبیل

 

خرید ووچر پرفکت مانی بدون ثبت نام

نانوسان

چاپ کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تولید فیلم استرچ

تعمیر جک پارکینگ در تهران

 

 

 

 

 

سمپاشی ساس

 

 

آجر نسوز

 

 

 

خرید رپورتاژ آگهی

 

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح