تاریخ انتشار : چهارشنبه 14 مهر 1400 - 22:07
77 بازدید
کد خبر : 26151

اینجا کشاورزان خسارت‌دیده از خشکسالی شیرین‌کام شدند

اینجا کشاورزان خسارت‌دیده از خشکسالی شیرین‌کام شدند

 سال زراعی گذشته اگرچه سال خوبی برای کشاورزان کرمانشاه و دیگر کشاورزان کشور نبود و تقریبا تمامی کشاورزان دچار خسارت و ضرر و زیان شدند، اما بیمه محصولات کشاورزی اجازه نداد کشاورزان خیلی طعم تلخ خشکسالی را بچشند و با پرداخت غرامت تا حدودی کام کشاورزان را شیرین کرد. رشید امینی معاون خدمات بیمه‌ای بانک

اینجا کشاورزان خسارت‌دیده از خشکسالی شیرین‌کام شدند

 سال زراعی گذشته اگرچه سال خوبی برای کشاورزان کرمانشاه و دیگر کشاورزان کشور نبود و تقریبا تمامی کشاورزان دچار خسارت و ضرر و زیان شدند، اما بیمه محصولات کشاورزی اجازه نداد کشاورزان خیلی طعم تلخ خشکسالی را بچشند و با پرداخت غرامت تا حدودی کام کشاورزان را شیرین کرد.

رشید امینی معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به  پرداخت غرامت بی‌سابقه بیمه به کشاورزان کرمانشاهی، میزان غرامت در نظر گرفته شده برای کشاورزان استان در سال زراعی گذشته در زیربخش‌های مختلف زراعت، باغبانی، دام، طیور، آبزیان و … را ۱۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

امینی افزود: این حجم از پرداخت غرامت که تقریبا تمامی آن به حساب کشاروزان واریز شده، از مجموع پرداختی های بیمه به کشاورزان خسارت دیده  از ابتدای تشکیل بیمه در استان در سال ۱۳۶۳ تاکنون بیشتر بوده است.

مدیر گروه بیمه بانک کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه کشاورزان دیم کار مناطق گرمسیر استان در سال زراعی گذشته در اثر خشکسالی متحمل خسارت زیادی شدند، گفت: تقریبا تمامی اراضی دیم این مناطق از دست رفته و مشمول پرداخت غرامت شدند.

امینی ادامه داد: کشاورزان دیم کاری که خودشان اراضی خود را بیمه کرده بودند به ازای هر یک هکتار کشت، بسته به خسارت وارده و میزان پرداخت حق بیمه بین یک تا چهار میلیون تومان و بعضا پنج میلیون تومان غرامت دریافت کردند. همچنین آن دسته از کشاورزانی هم که در قالب کشت قراردادی و از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) اراضی خود را بیمه کرده بودند، به ازای هر هکتار مبلغ یک میلیون تومان خسارت دریافت کردند.

وی سپس با بیان اینکه در سال زراعی گذشته ۲۲۰ هزار هکتار از اراضی دیم و آبی استان تحت پوشش بیمه رفته بود، گفت: ۱۴۶ هزار هکتار از این میزان از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) زیر پوشش بیمه رفته بود و مابقی نیز خود کشاورزان اقدام به بیمه کردن اراضی زراعی خود کرده بودند.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان کرمانشاه برآورد کرد، امسال با احتساب اراضی که با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره) زیر پوشش بیمه می رود، بالغ بر ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی کرمانشاه زیر چتر بیمه برود.

وی  با اشاره به آغاز بیمه اراضی کشاورزی، اظهار کرد: با توجه به پرریسک بودن کار کشاورزی، از کشاورزان درخواست می شود هرچه سریعتر نسبت به بیمه کردن اراضی خود اقدام کنند، چون در صورت بروز خسارت تنها مرجعی که می تواند از آنها حمایت به عمل آورد، بیمه است.

امینی اضافه کرد: در دنیا ۱۳۰ مخاطره بخش کشاورزی را تهدید می کند که  بر اساس گزارش‌ها ۸۰ مخاطره آن بخش کشاورزی کرمانشاه را تهدید می‌کند، لذا استان کرمانشاه جزو استان هایی است که بخش کشاورزی آن همواره در خطر است.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.