تاریخ انتشار : دوشنبه 19 مهر 1400 - 22:03
62 بازدید
کد خبر : 40542

برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور از الزامات بودجه‌بندی است

برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور از الزامات بودجه‌بندی است

 نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در طراحی برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور گفت: برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور از الزامات بودجه‌بندی است. ابراهیم معظمی گودرزی در دیدار با مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان که با هدف بررسی برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد

برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور از الزامات بودجه‌بندی است

 نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در طراحی برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور گفت: برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور از الزامات بودجه‌بندی است.

ابراهیم معظمی گودرزی در دیدار با مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان که با هدف بررسی برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: اجرای اسناد بالادستی بدون هماهنگی و وحدت رویه در میان دستگاه‌های اجرایی، محکوم به شکست است.

مدیرکل دفتر راهبردی و اجراسازی سیاست‌های فرهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور افزود: برخلاف بسیاری از استان‌های کشور، در لرستان شاهد این هماهنگی و وحدت رویه در میان دستگاه‌های عضو شورای فرهنگ عمومی هستیم که همین موضوع باعث پیشتازی این استان در خصوص تهیه برش استانی نقشه مهندسی کشور شد.

معظمی گودرزی بیان کرد: حضورر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات شورای فرهنگ عمومی در استان‌ها و شهرستان‌ها بسیار کمرنگ است و باید در این زمینه یک بازنگری دقیق در آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط صورت پذیرد تا نقش نمایندگان در شورا پررنگ‌تر شود.

وی با اشاره به تدوین پیوست مالی و اعتباری نقشه مهندسی فرهنگی کشور در آینده نزدیک تاکید کرد: برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور از مهمترین الزامات بودجه‌بندی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و کارگروه‌های برنامه‌ریزی و توسعه در استان‌هاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در این دیدار، مشخص شدن منابع اعتباری اجرای برش استانی را از مهمترین الزامات این نقشه برشمرد و گفت: یکی از راه کارهای تامین منابع مالی اجرای برش استانی نقشه مهندسی کشور تکیه بر قانون اختصاص یک درصد از اعتبارات دستگاه‌های اجرایی به فعالیت‌‍های فرهنگی است که می‌تواند با محوریت برش استانی بازنگری شود.

احمدحسین فتایی ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی استان به عنوان ستاد هماهنگ‌کننده اجرای برش استانی باید از اختیارات کامل برخوردار بوده و اعتبارات لازم را در اختیار داشته باشد.

در بخش دیگری از این دیدار مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه برش استانی در حوزه اجرا نیازمند اعتبارات ویژه کشوری است، گفت: اعتبارات استانی جوابگوی اجرای این برش نیست.

مریم پور سرتیپ خاطرنشان کرد: برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور از موازی‌کاری دستگاه‌های اجرایی به خصوص ادارات کل فرهنگی و آموزشی جلوگیری می‌کند و این مهم، مسیر را برای توسعه فرهنگی استان هموار می‌سازد.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.