تاریخ انتشار : پنجشنبه 27 آبان 1400 - 22:54
154 بازدید
کد خبر : 103059

تلفیق هنر و فناوری در زیورآلات هوشمند

تلفیق هنر و فناوری در زیورآلات هوشمند

بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری، به ابداع انواع دستگاههای پوشیدنی پرداخته‌اند که زیورآلات هوشمند، یکی از انواع آنها هستند. به گزارش ایسنا و به نقل از بیزینس‌اینسایدر، فناوری‌های پوشیدنی برای پیشرفته یا کارآمد بودن، نباید لزوما زشت و یا بسیار مردانه باشند. تعدادی از استارتاپ‌های کوچک و شرکت‌های بزرگ، به طراحی و ابداع

تلفیق هنر و فناوری در زیورآلات هوشمند

بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری، به ابداع انواع دستگاههای پوشیدنی پرداخته‌اند که زیورآلات هوشمند، یکی از انواع آنها هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از بیزینس‌اینسایدر، فناوری‌های پوشیدنی برای پیشرفته یا کارآمد بودن، نباید لزوما زشت و یا بسیار مردانه باشند. تعدادی از استارتاپ‌های کوچک و شرکت‌های بزرگ، به طراحی و ابداع فناوری‌های پوشیدنی برای زنان پرداخته‌اند که یکی از جالب‌ترین آنها، زیورآلات هوشمند هستند.

زیورآلات هوشمند، ابزاری هستند که ردیاب‌های تناسب اندام را به یک اثر هنری تبدیل می‌کنند. برخی از این آثار هنری زیبا، از موادی مانند فولاد ضد زنگ، چرم و چوب ساخته شده‌اند.

این زیورآلات، ویژگی‌های خاصی از ابزار هوشمند از جمله ردیابی تناسب اندام کاربر، ارسال پیام، هشدار بی‌صدا و حتی یادآوری را شامل می‌شوند. سازندگان زیورآلات هوشمند، هر نوع جواهری از جمله گردن‌بند، دستبند یا ساعت را ارائه می‌دهند تا کاربر، آنها را مطابق میل خود انتخاب کند.

ساخت زیورآلات هوشمند با الهام از برگ درخت

یکی از شرکت‌های تولیدکننده زیورآلات هوشمند، شرکت آمریکایی “بلابیت”(Bellabeat) است که زیورآلاتی با الهام از برگ درختان طراحی می‌کند.

این طرح موسوم به “لیف نیچر”(Leaf Nature)، طراحی جدیدی دارد و از آنجا که قابل تجزیه زیستی است، یک زیور دوستدار محیط زیست به شمار می‌رود. بدنه این زیورآلات که ظاهری شبیه به برگ دارد، از عناصر بازیافتی چوب ساخته شده و یک قالب فلزی را در خود جای داده است. بخش فلزی لیف نیچر که به رگه‌های یک برگ شباهت دارد، در دو نوع طلایی و نقره‌ای ارائه می‌شود.

محصولات بلابیت که در قالب دستبند یا گردن‌بند ارائه می‌شوند، کار خود را با باتری انجام می‌دهند و می‌توانند دقایق فعالیت، کالری‌های سوزانده شده، مسافت طی شده، مدت خواب و کیفیت خواب کاربر را ردیابی کنند. کاربر برای استفاده از این قابلیت، تنها باید دستبند یا گردن‌بند خود را با یک اپلیکیشن تلفن همراه هماهنگ کند تا همه داده‌ها را ببیند.

کاربر با استفاده از این اپلیکیشن می‌تواند به بررسی وضعیت سلامت خود بپردازد و هشدارهایی را برای بیدار شدن هنگام صبح تنظیم کند. بلابیت می‌تواند با استفاده از یک الگوریتم، مقاومت کاربر را در برابر فشار روزانه پیش‌بینی کند و به او اطلاع دهد که خوب نخوابیده یا ورزش نکرده است و امکان دارد که روز پرفشاری را تجربه کند.

هدف سازندگان لیف نیچر، بهبود سلامت کاربران و فراهم کردن یک سبک سالم زندگی برای آنان است.

ساعت هوشمند با ظاهر کلاسیک

شرکت فرانسوی “ویتینگز”(Withings)، نوعی ساعت هوشمند ارائه داده است که ظاهری کلاسیک دارد. این ساعت هوشمند موسوم به “استیل اچ‌آر”(Steel HR)، نمایشگری کوچک و گرد دارد که زمان، شرایط و پیام‌های کاربر را نمایش می‌دهد.

استیل اچ‌آر، یک ساعت با ظاهری باریک و از جنش فولاد است که بندهایی با رنگ‌های سفید و سیاه دارد تا کاربر بتواند رنگ ساعت را براساس سلیقه خود انتخاب کند.

نمایشگر این ساعت می‌تواند زمان و تاریخ را به کاربر نشان دهد و ضربان قلب او را نیز بررسی کند. وجود یک حسگر ضربان قلب در این محفظه باریک و نسبتا کوچک، یک فناوری چشمگیر و برجسته است. اگرچه استیل اچ‌آر از ساعت‌های معمولی باریک‌تر است اما فناوری‌های بیشتری را در خود جای داده است.

این ساعت هوشمند برای آغاز کار باید با اپلیکیشنی موسوم به “هلث‌میت”(HealthMate) هماهنگ شود تا بتواند داده‌های مربوط به فعالیت، مسافت طی شده، کالری‌های سوزانده شده و خواب کاربر را مورد بررسی قرار دهد.

استیل اچ‌آر می‌تواند با اپلیکیشن‌های گوناگونی از جمله واتس‌اپ و فیس‌بوک و همچنین، اپلیکیشن‌های مشهور ردیابی تناسب اندام کار کند. وجود حسگر و صفحه نمایش اضافه موجب می‌شود که مصرف باتری این ساعت بیشتر باشد؛ بنابراین کاربر باید به جای جایگزین کردن باتری، با استفاده از یک شارژر مغناطیسی نسبت به شارژ آن اقدام کند.

این ساعت می‌تواند انتخاب خوبی برای کسانی باشد که هم به ساعت‌های هوشمند علاقه دارند و هم به دنبال ساعتی با ظاهر کلاسیک هستند.

حلقه هوشمند

ردیاب‌های تناسب اندام می‌توانند با کمک تلفن همراه، داده‌های ارزشمندی را ارائه دهند اما حلقه هوشمند موسوم به “موتیف رینگ”(Motiv Ring)، داده‌ها را مستقیما از انگشتان کاربر خود به دست می‌آورد.

کاربر موتیف رینگ می‌تواند آن را هنگام دویدن، تمرین کردن و خواب در دست داشته باشد تا فعالیت‌ها و خواب او به دقت بررسی شوند.

نکته مثبت در مورد موتیف رینگ این است که می‌تواند ضربان قلب کاربر را نیز بررسی کند و با وجود اینکه فقط یک حلقه کوچک به نظر می‌رسد، یک حسگر پیچیده را در خود جای داده است.

موتیف رینگ، فعالیت‌هایی مانند دویدن را به صورت خودکار تشخیص می‌دهد؛ در نتیجه نیازی نیست که کاربر در آغاز دویدن، به باز کردن اپلیکیشن بپردازد. این حلقه پس از آغاز دویدن، هم مسافت و هم زمان را ثبت می‌کند و میزان کالری سوزانده شده را نیز نشان می‌دهد.

موتیف رینگ می‌تواند دفعاتی را که کاربر طی شب از خواب بیدار می‌شود، تشخیص دهد و لحظاتی که کاربر استراحت نداشته را نیز ثبت کند.

این حلقه، اپلیکیشنی نیز دارد که استفاده از آن بسیار ساده است. کاربر با کمک این اپلیکیشن می‌تواند شرایط و پیشرفت خود را به مرور زمان مورد بررسی قرار دهد.

طول عمر باتری این موتیف، سه روز است و به سادگی با دو شارژر کار می‌کند. شارژ کامل باتری موتیف، حدود ۹۰ دقیقه زمان می‌برد.

اگرچه اندازه حلقه موتیف، برای بیشتر انگشتان به خصوص انگشتان لاغر مناسب است اما شاید کمی بزرگ به نظر برسد. با وجود این، بیشتر افراد باور دارند که این حلقه، بسیار راحت و بادوام طراحی شده؛ در نتیجه می‌توان آن را طی روز در دست داشت.

ساعتی که به گرفتن سلفی کمک میکند!

اگر به ساعت‌های آنالوگ با ویژگی‌های دستگاههای هوشمند علاقمند هستید، ساعت ساخت شرکت آمریکایی “فسیل گروپ”(Fossil Group)، انتخاب خوبی خواهد بود. این ساعت که بر اساس مدل‌های کلاسیک طراحی شده، به بند فلزی مشبک مجهز است.

این مدل جدید موسوم به “کارلی”(Carlie)، کوچکتر از مدل‌های اصلی ساعت‌های شرکت فسیل گروپ است و ظاهری به دور از پیچیدگی دارد. این ساعت، ضد آب است؛ در نتیجه کاربر می‌تواند هنگام شنا کردن هم آن را در دست داشته باشد.

ساعت کارلی، در سه رنگ رزگلد، نقره‌ای و سیاه ارائه شده‌ است.

کاربر می‌تواند این ساعت را طوری برنامه‌ریزی کند که با ارسال پیام از سوی مخاطبین خاص، نوتیفیکیشن برای او ارسال شود. کارلی، سه دکمه در کنار خود دارد که برای باز کردن دوربین سلفی تلفن همراه کاربر، کنترل پخش موسیقی و تماس تلفنی تنظیم شده‌اند.

کارلی علاوه بر ویژگی‌های پیشرفته خود، نیازی به شارژ هم ندارد و یک باتری ساده ساعت می‌تواند عملکرد آن را تنظیم کند.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات متنی

هزینه سفر به مشهد

خرید دیزل ژنراتور

تعمیر فیش پرینتر لیبل پرینتر بارکدخوان لیبل زن

هزینه ترجمه

خرید پکیج شوفاژکار

آموزش محاسبه حق سنوات و پایه سنوات 1403

سایت طلا

قیمت فنس

 

رپرتاژ به چه معنی است و چه کاربردی دارد؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک

بهترین صرافی ارزدیجیتال

 

 

پارتیشن ام دی اف

خرید دمپایی و صندل عمده

 

تعمیر لباسشویی

دوره ICDL در تبریز

گرافیت پرسولفور

خرید ممبر گروه

مرجع قیمت خرید و فروش گندله

آموزش حسابداری

تقویت انتن موبایل

شیشه اتوموبیل

 

خرید ووچر پرفکت مانی بدون ثبت نام

نانوسان

چاپ کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تولید فیلم استرچ

تعمیر جک پارکینگ در تهران

 

 

 

 

 

سمپاشی ساس

 

 

آجر نسوز

 

 

 

خرید رپورتاژ آگهی

 

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح