تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 مهر 1401 - 13:24
16 بازدید
کد خبر : 202568

راهنمای دریافت ویزای مجارستان

راهنمای دریافت ویزای مجارستان

دریافت ویزای مجارستان دارای مراحل و شرایط خاصی است. به همین خاطر ما در راهنمای دریافت ویزای مجارستان نکات مهم برای آماده کردن مدارک ویزای مجارستان، انتخاب انواع ویزای مجارستان و سایر اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهیم. با توجه به اینکه از سال ۹۷ به بعد کشور مجارستان به‌صورت انفرادی با درخواست ویزا

دریافت ویزای مجارستان دارای مراحل و شرایط خاصی است. به همین خاطر ما در راهنمای دریافت ویزای مجارستان نکات مهم برای آماده کردن مدارک ویزای مجارستان، انتخاب انواع ویزای مجارستان و سایر اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهیم. با توجه به اینکه از سال ۹۷ به بعد کشور مجارستان به‌صورت انفرادی با درخواست ویزا موافقت نمی کند، متقاضیان ایرانی که قصد دریافت ویزای مجارستان را دارند، باید حتماً به صورت گروهی و از طریق تورهای گردشگری اقدام کنند. آژانس گردشگری یوروپ تورز یکی از برگزار کنندگان تورهای گردشگری اروپایی است که افتخار دارد با تکیه بر تجربه های ارزشمند کارشناسان مهاجرتی خود تمام امور مربوط به اخذ ویزای مجارستان را از ابتدا تا انتها برای هموطنان عزیز انجام دهد.

این مجموعه به هم وطنان عزیز کمک می‌کند تا مدارک لازم برای دریافت ویزای مجارستان را به صورت کامل آماده کنند و یا تمام مراحل را به عهده کارشناسان مهاجرتی این مجموعه بگذارند تا در زمان کوتاهی بتوانند ویزای مجارستان را دریافت کنند.

۱.شرایط دریافت ویزای مجارستان

قوانین و شرایط دریافت ویزای مجارستان همانطور که در بخش پیش اشاره کردیم این است که به صورت گروهی برای ویزا اقدام کنید.

دومین شرط و قانونی که متقاضیان دریافت ویزای مجارستان باید به آن توجه کنند، دارا بودن تمکن مالی است. هر یک از افراد خانواده که قصد دریافت ویزای مجارستان را دارند، باید حداقل ۲۰۰ میلیون تومان مدارک تمکن مالی ارائه کنند. به خاطر اینکه ویزای مجارستان به صورت گروهی صادر می شود مقدار کمی از این مبلغ توسط آژانس های گردشگری کسر می‌شود تا به عنوان ضمانت نامه به کشور مجارستان ارائه شود.

دومین نکته مهم برای اخذ ویزای مجارستان ارائه گردش حساب سه ماه آخر متقاضی است. چرا که افسران میزان تراکنش های انجام شده در سه ماه آخر را بررسی می‌کند و این نکته روی تصمیم نهایی آن ها برای موافقت با صدور ویزا تاثیر زیادی دارد.

۲.مراحل دریافت ویزای مجارستان

در صورتی که از طریق تورهای گروهی برای ویزای مجارستان اقدام می کنید تمام مراحل دریافت ویزای این کشور توسط کارشناسان مهاجرتی انجام می‌شود؛ اما در این مرحله با ارائه توضیحات کافی درباره این مراحل به متقاضیان کمک می کنیم تا بدانند چه مراحلی را برای دریافت انواع ویزای مجارستان باید طی کنند.

 • اولین مرحله برای دریافت ویزای مجارستان مراجعه به وب سایت vfs گلوبال می. کارگزاری vfs گلوبال نمایندگی رسمی سفارت مجارستان در ایران است و کلیه امور مربوط به صدور ویزا برای شهروندان ایرانی را انجام می دهد. متقاضیان باید در ابتدا فرم درخواست ویزای مجارستان را در وبسایت این مرکز تکمیل کنند و یک وقت سفارت بگیرند.

معمولاً یک هفته پس از تکمیل فرم درخواست ویزای مجارستان به صورت آنلاین، وقت سفارت برای متقاضیان تعیین می شود.

 • مرحله دوم مراجعه حضوری به دفتر کارگزاری vfs گلوبال است. متقاضیان باید علاوه بر برگه تعیین وقت مجارستان، مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مجارستان را آماده کنند و همچنین فرم درخواست ویزا را پرینت بگیرند و آن را به صورت دستی تکمیل کنند. کلیه مدارک لازم برای ویزای مجارستان باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند و هیچ گونه نقصی در مدارک وجود نداشته باشد. چرا که ممکن است باعث ریجکتی ویزای مجارستان شود.
 • مرحله بعدی در پروسه اخذ ویزای مجارستان انجام انگشت نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک است که در روز مراجعه حضوری به دفتر کارگزاری انجام می شود. هزینه مربوط به درخواست ویزای مجارستان نیز در این روز پرداخت می‌شود.

هزینه ویزای مجارستان با توجه به اینکه از طریق تورهای گروهی اقدام می کنید در آژانس‌های گردشگری مختلف متفاوت است و بنا به اینکه چه خدماتی به مشتریان ارائه می شود هزینه دریافت ویزای مجارستان نیز متفاوت خواهد بود.

 • متقاضیان پس از تحویل مدارک و ثبت اثر انگشت، باید منتظر بررسی پرونده و جواب ویزا بمانند. در حال حاضر پروسه رسیدگی به ویزای مجارستان به سرعت انجام می‌شود و متقاضیان نهایتاً دو هفته بعد می توانند جواب ویزا را دریافت کنند. به دلیل اینکه صدور ویزای مجارستان به صورت تورهای گروهی امکان پذیر است متقاضیان می‌توانند تمام این مراحل را به عهده کارشناسان با تجربه مهاجرتی آژانس گردشگری یوروپ تورز قرار دهند و در مدت زمان کوتاهی ویزای خود را دریافت کنند.

۳.دلایل ریجکتی ویزای مجارستان

در راهنمای دریافت ویزای مجارستان بهتر است راجع به دلایل ریجکتی ویزای این کشور نیز صحبت کنیم. از مهم ترین دلایلی که باعث ریجکتی ویزای مجارستان می شود، این است که متقاضیان به صورت انفرادی برای درخواست ویزا اقدام می کنند. همانطور که گفتیم پس از سال ۹۷ دیگر امکان دریافت ویزا به صورت انفرادی وجود ندارد و متقاضیان حتما باید در قالب تورهای گروهی برای دریافت ویزا اقدام کنند. دومین نکته مهمی که باعث رد شدن درخواست ویزای مجارستان می شود، عدم ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی است. در صورتی که متقاضیان هزینه کافی برای زندگی در کشور مجارستان را نداشته باشند نمی توانند ویزای این کشور را دریافت کنند.

دارابودن سوء پیشینه و سوابق کیفری نیز از دلایلی است که باعث خرد درخواست ویزای مجارستان می شود. چنانچه شهروندان خارجی بیمه نامه مسافرتی معتبر خریداری نکنند و یا تاریخچه سفری دروغین ارائه کنند نیز می تواند دلیل ریجکتی ویزای مجارستان باشد. به منظور جلوگیری از چنین مشکلاتی بهتر است قبل از اقدام برای درخواست ویزا اطلاعات کافی درباره ویزای مجارستان داشته باشید و با قوانین کشور آشنا باشید.

مجموعه گردشگری یوروپ تورز با داشتن سال ها تجربه درخشان در زمینه برگزاری تورهای اروپایی با قوانین کشورها آشنایی دارد و بدون مشکل می تواند ویزای کشورهایی چون مجارستان را برای متقاضیان دریافت کند.

۴.مدارک مورد نیاز ویزای مجارستان

مدارک مورد نیاز ویزای مجارستان با توجه به نوع ویزا متفاوت است. در حال حاضر متقاضیان دریافت انواع ویزای توریستی مجارستان ویزای تحصیلی مجارستان و … متقاضیان باید مدارک مربوط به هر یک از انواع ویزا را آماده کنند. همانطور که گفتیم ویزای مجارستان به صورت انفرادی صادر نمی شود؛ اما افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را داشته باشند و بتوانند نامه پذیرش از دانشگاه های مجارستان را ارائه کنند، می‌توانند به راحتی ویزای مجارستان را بگیرند. در ادامه به مدارک عمومی مورد نیاز برای دریافت ویزای مجارستان اشاره می کنیم.

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای مجارستان
 • دو قطعه عکس متقاضی ۵*۳ در ۵*۴
 • گذرنامه معتبر متقاضی و گذرنامه های قبلی متقاضی
 • تاریخچه سفری
 • گردش حساب سه ماه آخر
 • گواهی تمکن مالی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان
 • بیمه نامه مسافرتی به مبلغ ۳۰ هزار یورو
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما به مجارستان
 • رزرو هتل در مجارستان
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای افرادی که مشغول به تحصیل هستند
 •  گواهی اشتغال به کار برای افرادی که شاغل هستند
 • مدارک شناسایی مانند شناسنامه، کارت ملی و … به همراه اصل و ترجمه

فیش پرداخت هزینه های درخواست ویزای مجارستان

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.