تاریخ انتشار : یکشنبه 11 مهر 1400 - 19:50
61 بازدید
کد خبر : 20595

سیاست ما جیره‌بندی آب شرب در اصفهان نیست

سیاست ما جیره‌بندی آب شرب در اصفهان نیست

 معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: مد نظر شرکت آب و فاضلاب استان در هیچ زمانی، جیره بندی آب شرب نبوده و نیست و اگر مردم مدیریت مصرف را سرلوحه کار خود قرار دهند، می توان بدون جیره بندی و محدودیت، از شرایط موجود عبور کنیم. حسین اکبری

سیاست ما جیره‌بندی آب شرب در اصفهان نیست

 معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: مد نظر شرکت آب و فاضلاب استان در هیچ زمانی، جیره بندی آب شرب نبوده و نیست و اگر مردم مدیریت مصرف را سرلوحه کار خود قرار دهند، می توان بدون جیره بندی و محدودیت، از شرایط موجود عبور کنیم.

حسین اکبری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص برخی اخبار مبنی بر احتمال جیره بندی آب در اصفهان، اظهار کرد: متاسفانه بارش ها در شرایط نرمالی قرار ندارد و با توجه به اینکه بارش ها ۳۳ درصد زیر حد نرمال است، اکنون ذخیره سد زاینده رود حاد است.

وی افزود: در این شرایط نیازمند اقدامات فنی، توسعه زیرساخت ها و تکمیل سامانه اضطراری آبرسانی هستیم، در اولویت دوم نیز عملکرد و مدیریت مصرف آب توسط مردم ضرورت دارد.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان تصریح کرد: مد نظر شرکت آب و فاضلاب استان در هیچ زمانی، جیره بندی آب شرب نبوده و نیست و اگر مردم مدیریت مصرف را سرلوحه کار خود قرار دهند، می توان بدون جیره بندی و محدودیت، از شرایط موجود عبور کنیم.

وی با بیان اینکه اصفهانی ها همواره یاد گرفته اند در شرایط سخت با مدیریت و روش های بهتر در مصرف آب صرفه جویی کنند، افزود: باید توجه داشت که تجهیزات کاهنده مصرف بین ۳۰ تا ۵۰ درصد مصرف آب را کاهش می دهد، از سوی دیگر با توجه به شیوع کرونا، مصرف آب بین ۱۲ تا ۱۶ درصد مصرف آب افزایش پیدا کرد، بنابراین شرایط سخت تری را نسبت به سال های غیرکرونایی داریم.

اکبری با تاکید بر اینکه در شرایط پیک نسبت به نرمال حدود ۳ متر مکعب بر ثانیه کمبود آب داریم، چراکه ظرفیت آبی ۳.۲ مترمکعبی چاه های فلمن را به دلیل خشکی زاینده رود از دست داده ایم، تصریح کرد: هم و غم مجموعه آبفا و شرکت آب منطقه ای و مدیریت استان این است تا فاز اول و اضطراری سامانه دوم آبرسانی اصفهان بزرگ را که جبران این بخش از آب دست رفته است را تا پایان خرداد وارد مدار بهره برداری کند.

وی اضافه کرد: اگر این سامانه به هر دلیل وارد مدار نشد، راهکار دوم، مدیریت مصرف آب و فرهنگسازی در این حوزه است.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر اینکه در ساختار شرکت آب و فاضلاب مقدمات و زیرساخت های جیره بندی آب ایجاد شده است، گفت: از تعهدات آبفا این است که حداقل تا طبقه اول آب را تحویل دهیم و در صورت همراهی مشترکان می توان تا طبقه دوم تامین آب داشته باشیم، اما در مجموع سیاست ما جیره بندی آب شرب نیست.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.