تاریخ انتشار : سه شنبه 25 آبان 1400 - 23:34
83 بازدید
کد خبر : 96979

غیرقانونی بودن پرداخت پول به مدارس/ خوداجتهادی برخی مدیران در دریافت وجه!

غیرقانونی بودن پرداخت پول به مدارس/ خوداجتهادی برخی مدیران در دریافت وجه!

ایسنا/سمنان مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از برخورد با مدیران مدارسی که از والدین مطالبه وجه کنند خبر داد و گفت: در صورت گزارش والدین با متخلفین برخورد می‌شود. محمد دستورانی در گفت‌وئگو با خبرنگاران اظهار کرد: جز مدارس غیرانتفاعی، نمونه، شاهد و برخی مدارس خاص، هیچکدام از مدارس دولتی نباید از دانش آموزان بابت

غیرقانونی بودن پرداخت پول به مدارس/ خوداجتهادی برخی مدیران در دریافت وجه!

ایسنا/سمنان مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از برخورد با مدیران مدارسی که از والدین مطالبه وجه کنند خبر داد و گفت: در صورت گزارش والدین با متخلفین برخورد می‌شود.

محمد دستورانی در گفت‌وئگو با خبرنگاران اظهار کرد: جز مدارس غیرانتفاعی، نمونه، شاهد و برخی مدارس خاص، هیچکدام از مدارس دولتی نباید از دانش آموزان بابت ثبت‌نام وجهی دریافت کنند.

وی از راه‌اندازی ستاد ثبت‌نام در آموزش و پرورش استان خبر داد و افزود: معاونت ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان سرپرستی این ستاد را عهده‌دار است و بر روند ثبت‌نام‌ها نظارت کامل دارند.

وی با بیان اینکه مدیران مدارس حق ندارند قبل از شروع تحصیل و در حین ثبت نام مطالبه وجه کنند تصریح کرد: حتی مدارسی که براساس قوانین شهریه دریافت می‌کنند اجازه ندارند مطالبه همه شهریه را کنند و باید متناسب با توانایی خانواده‌ها شهریه را تقسیط و ۱۵درصد آنها را زمان ثبت‌نام مطالبه کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان افزود: برخی از مدارس خاص که مجوز دریافت وجه دارند نیز باید در این شرایط کرونایی حداکثر همکاری را در دیافت شهریه با خانواده ها داشته باشند.

انتقاد از گروکشی مدارس در ایام ثبت نام و تحویل کارنامه
وی با انتقاد از آنچه گروکشی بابت دریافت وجه در مواردی همچون ثبت‌نام دانش آموزان و تحویل کارنامه دانش آموزان به خانواده ها می‌خواند گفت: بازرسی آموزش و پرورش با متخلفین برابر قوانین برخورد می‌کند.

دستورانی از پرداخت حق بیمه حوادث به عنوان تنها مورد مجاز دریافت وجه از سوی مدیران مدارس نام برد و گفت: هزینه ۵۰ هزار تومانی سنجش سلامت و یا هزینه و بهای کتب درسی نیز به طور مستقیم از سوی اولیا پرداخت می‌شود و ارتباطی با مدارس ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ادامه داد: اولیا جز در سه مورد حق بیمه حوادث، هزینه سنجش سلامت و هزینه کتب درسی نباید به هیچ عنوان وجهی پرداخت کنند.

وی از تشکیل تیم‌های ارزیابی و پاسخگویی به شکایات در آموزش و پرورش استان با هدف نظارت بر فرآیند ثبت نام مدارس خبر داد و افزود: براساس قانون با مدارس و مدیران متخلف برخورد می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان در پاسخ به پرسش ایسنا در ارتباط با اینکه علی رغم هشدار آموزش و پرورش مدارس هر ساله وجوهی را از خانواده ها دریافت می کنند اظهار کرد: متاسفانه مواردی از این دست وجود دارد. در استان سمنان نیز در مرکز استان موارد بیشتری وجود دارد اما در شهرستان‌ها کمتر این تخلف اتفاق می‌افتد.
وی از عدم همکاری والدین با مسوولان آموزش و پرورش به عنوان یکی از عوامل موثر بر تداوم این تخلف نام برد و خاطرنشان کرد: انتظار می رود که والدین همکاری بیشتری داشته باشند و موارد تخلف را گزارش کنند تا همکاران ما با متخلفین احتمالی برخورد کنند. متاسفانه خانواده‌ها عمدتا احتیاط می‌کنند و از گزارش تخلف امتنا می ورزند.

دستورانی با بیان اینکه تیم های ارزیاب در ایام ثبت نام به مدارس مراجعه می کنند ادامه داد: چنانچه مواردی از تخلف گزارش شود با مدیر خاطی برخورد شدید می شود در مواردی که وجه دریافتی زیاد باشد حتی ممکن است به عزل مدیر نیز بی‌انجامد.

خوداجتهادی مدیران مدارس در دریافت وجه

مدیرکل آموزش و پرورش استان اضافه کرد: در این شرایط دشوار اقتصادی و شیوع کروناویروس مدیران مدارس اجازه ندارند یک هزینه اضافی به خانواده ها تحمیل کنند.

وی با بیان اینکه تنها در موارد خاصی دریافت وجه آن هم از راه قانونی بلامانع است افزود: در موارد خاص مدیران مدارس می توانند از طریق انجمن اولیا و…بعد از شروع سال تحصیلی در برخی هزینه‌ها، از خانواده ها دعوت و شرایط را با آنها در میان بگذارند و چنانچه تمایل داشتند یک مبلغ معقول کمک کنند.

وی با بیان اینکه برخی مدارس نظیر تیزهوشان، شاهد، غیرانتفاعی‌ها و..نیز در زمان ثبت‌نام باید ۱۵ درصد از شهریه را دریافت و ثبت‌نام را انجام دهند افزود: چنانچه گزارش تخلفی از سوی اولیا به بازرسی و ستاد ثبت نام اعلام شود، همکاران ما مورد به مورد شکایات را بررسی و پیگیری می‌کنند.

پرداخت سرانه مدارس به مدیران

دستورانی با بیان اینکه برخی از مدیران مدارس خوداجتهادی می کنند افزود: چنانچه مستندات ارائه شود همکاران ما با مدیران در هر حوزه ای که باشند برخورد می کنند. متاسفانه بسیاری از خانواده ها در این موارد همکاری لازم را ندارند.

وی با بیان اینکه امسال به اندازه کافی سرانه مدارس به مدیران مدارس پرداخت شده افزود: خوشبختانه امسال به اندازه کافی سرانه‌های آموزشی، پرورشی و بهداشتی مدارس پرداخت شده است لذا خانواده ها باید بدانند که دریافت وجه در مدارس دولتی ممنوع است و چنانچه موردی مشاهده کردند موارد را به همکاران ما گزارش دهند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: امسال به مدارس شبانه‌روزی، مدارس حاشیه شهر و … سرانه آموزشی، پرورشی و بهداشتی بیشتری پرداخت شده است.
تخلفات احتمالی مدیران را به این تلفن گزارش کنید

دستورانی ادامه داد: شماره تلفن ۳۳۳۲۷۲۶۷ به همین امر اختصاص یافته و خانواده ها در صورت مطالبه وجه از سوی مدیران مدارس، مراتب را در ساعت اداری گزارش دهند.

وی با بیان اینکه امسال آموزش در مدارس مجازی بوده و هزینه زیادی هم نداشته اند اضافه کرد: البته در موارد برخی مدارس مبالغی کم می آورند که در این موارد نیز از راه قانونی و با دعوت از خانواده‌ها و طرح موضوع می توانند کمک‌های داوطلبانه‌ای دریافت کنند. اگرچه امسال هم سرانه مناسبی پرداخت شد و هم آموزش مجازی بوده و مصرف آب، برق و حامل های انرژی در مدارس نیز زیاد نبوده است.

سمنان میزبان اولین رویداد قرآنی دانش آموزان در قرن جدید

مدیرکل آموزش و پرورش استان  همچنین از برگزاری سی‌ونهممین دوره مسابقات دانش آموزی قرآن، عترت و نماز در سمنان خبر داد و گفت: میزبانی این رویداد بزرگ که نخستین رویداد قرآنی دانش آموزی قرن است به آموزش و پرورش استان واگذار شده است.
وی از آمادی اداره کل آموزش و پرورش استان برای برپایی این رویداد مهم قرآنی خبر داد و افزود: این مسابقات مردادماه ۱۴۰۰ با میزبانی استان سمنان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات متنی

قیمت آجر

لیست قیمت اتحادیه شارژ کپسول آتش نشانی

خرید صندلی پزشکی

لوازم یدکی تاپ یدک

قیمت باتری سرفیس

گلند فلکسیبل

هزینه سفر به مشهد

خرید دیزل ژنراتور

تعمیر فیش پرینتر لیبل پرینتر بارکدخوان لیبل زن

هزینه ترجمه

خرید پکیج شوفاژکار

آموزش محاسبه حق سنوات و پایه سنوات 1403

سایت طلا

قیمت فنس

 

رپرتاژ به چه معنی است و چه کاربردی دارد؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک

بهترین صرافی ارزدیجیتال

 

 

پارتیشن ام دی اف

خرید دمپایی و صندل عمده

 

تعمیر لباسشویی

 

 

خرید ممبر گروه

 

 

 

 

 

خرید ووچر پرفکت مانی بدون ثبت نام

نانوسان

چاپ کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تولید فیلم استرچ

تعمیر جک پارکینگ در تهران

 

 

 

 

 

سمپاشی ساس

 

 

آجر نسوز

 

 

 

خرید رپورتاژ آگهی

 

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح