تاریخ انتشار : شنبه 16 مرداد 1400 - 21:09
48 بازدید
کد خبر : 3382

فرار از خدمت سربازی؛ بیشترین جرم ارتکابی در دادگاه‌های نظامی خراسان جنوبی

فرار از خدمت سربازی؛ بیشترین جرم ارتکابی در دادگاه‌های نظامی خراسان جنوبی

 رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی با بیان اینکه در استان اطاله دادرسی نداریم، گفت: فرار از خدمت سربازی با ۶۲ درصد بیشترین جرم ارتکابی در دادگاه‌های نظامی استان است. محمدحسین محمدپور، امروز سه شنبه یک تیرماه  در نشست خبری اظهار کرد: اگر مردم علی رغم مشکلات معیشتی پای صندوق رٱی حاضر شدند به

فرار از خدمت سربازی؛ بیشترین جرم ارتکابی در دادگاه‌های نظامی خراسان جنوبی

 رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی با بیان اینکه در استان اطاله دادرسی نداریم، گفت: فرار از خدمت سربازی با ۶۲ درصد بیشترین جرم ارتکابی در دادگاه‌های نظامی استان است.

محمدحسین محمدپور، امروز سه شنبه یک تیرماه  در نشست خبری اظهار کرد: اگر مردم علی رغم مشکلات معیشتی پای صندوق رٱی حاضر شدند به واسطه تلاش های فرهنگی رسانه ها بود.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی بیان کرد: رسیدگی به جرائم خاص نیروهای نظامی و انتظامی در حیطه سازمان قضایی نیروهای مسلح است.

محمدپور ادامه داد: اخیراً صلاحیت این سازمان گسترش پیدا کرده و جرائم امنیتی و جرائم مرتبط با سلاح و مهمات نیروهای مسلح نیز توسط این قضات و دادستان های این دادگاه رسیدگی می شود.

وی گفت: در سال ۹۷ تعداد ۹۹.۶ درصد پرونده ها، در سال ۹۸ تعداد ۹۶.۷ درصد از پرونده های ورودی به دادسرای نظامی خراسان جنوبی مختومه شده که این آمار در سال ۹۹ نیز تعداد ۱۰۱ درصد پرونده ها بوده است.

رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح خراسان جنوبی اظهارکرد: در دادگاه های نظامی خراسان جنوبی نیز در سال ۹۷ تعداد ۹۹.۷ درصد پرونده ها، در سال ۹۸ نیز ۹۸.۱ درصد پرونده ها و در سال ۹۹ نیز ۱۰۰.۵ درصد پرونده ها مختومه شده است.

محمدپور بیان کرد: در واحد اجرای احکام ما نیز در سال ۹۷ تعداد ۱۰۰.۱ درصد پرونده ها، در سال ۹۸ نیز ۱۰۰ درصد پرونده ها و در سال ۹۹ نیز ۹۹.۲ درصد پرونده ها مختومه شده است.

وی با بیان اینکه ما در سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی اطاله دادرسی نداریم، گفت: در سال ۹۸ مراجعات مردم به دادگاه و دادسرای نظامی خراسان جنوبی هشت هزار و ۲۸۰ نفر بوده که در سال گذشته به ۷ هزار و ۶۳۰ نفر رسید که یک دلیل آن برگزاری دادگاه های آنلاین بوده است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان جنوبی اظهار کرد: در صدور مجازات ۲۲.۲ درصد از پرونده های سال ۹۸ و در ۱۴.۷ درصد از پرونده های سال ۹۹ از مجازات های جایگزین حبس استفاده شده است.

محمدپور با بیان اینکه در انتخابات سال جاری هیچ جرمی از ناحیه نیروهای مسلح در خراسان جنوبی نداشته ایم، گفت: علی رغم اینکه ما در یک استان مرزی هستیم ولی با این وجود پرونده های امنیتی نیروهای مسلح ما بسیار کم و محدوده بوده است.

وی یادآورشد: ۶۲ درصد پرونده‌ها را جرم فرار از خدمت و بعد نگهداری و استعمال مواد مخدر (عمدتاً در بین سربازان) و سهل انگاری در حفظ اموال دولتی و سلاح و مهمات و ایراد ضرب و جرح عمدی تشکل می‌دهد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.