تاریخ انتشار : پنجشنبه 25 اسفند 1401 - 17:31
24 بازدید
کد خبر : 208086

مجوز به شهرداری جهت واگذاری دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی

مجوز به شهرداری جهت واگذاری دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی

در صحن علنی شورای شهر شیراز لایحه یک فوریتی شهرداری شیراز در خصوص اعطای مجوز به شهرداری جهت واگذاری، تهیه و تأمین دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی نسل ۴، بررسی و به تصویب رسید. براساس ماده واحده این مصوبه با موضوع اعطای مجوز به شهرداری جهت واگذاری تهیه و تامین دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی نسل ۴ به شرکت

در صحن علنی شورای شهر شیراز لایحه یک فوریتی شهرداری شیراز در خصوص اعطای مجوز به شهرداری جهت واگذاری، تهیه و تأمین دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی نسل ۴، بررسی و به تصویب رسید.

مجوز به شهرداری جهت واگذاری دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی

براساس ماده واحده این مصوبه با موضوع اعطای مجوز به شهرداری جهت واگذاری تهیه و تامین دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی نسل ۴ به شرکت پاک چرخ ایرانیان  اصلاح و چهار تبصره به بند۳ الحاق شد.

در بند اصلاحی آمده است تعداد کاربران دوچرخه های هوشمند اشتراکی بیدود از ۷۵ هزار کاربر به ۱۷۵ هزار کاربر افزایش می‌یابد و متناسب با آن مبلغ ودیعه افزایش خواهد یافت که این مبلغ توسط شهرداری شیراز بابت کمک هزینه استفاده کنندگان بوده است و با اخذ ضمانت نامه بانکی معادل مبلغ پرداخت می‌شود.

همچنین می‌بایست ده درصد مانده به تکمیل سقف ۱۷۵ هزار کاربر، سرمایه گذار اقدام به اخذ مجوز از شهرداری در خصوص افزایش میزان کاربر کند و در هر نوبت تقاضای مجوز افزایش کاربر، شهرداری مجوز افزایش تا ده درصد سقف تعداد کاربران هر مرحله را صادر می کند.

بند ۳ اصلاحی تاکید دارد نرخ کرایه سفرها با دوچرخه‌های اشتراکی بیدود به مدت ۳۰ دقیقه ۱۵۰۰۰ریال در محدوده قرمز ترافیکی و مبلغ ۲۵۰۰۰ ریال برای سایر مناطق شهری و به منظور تشویق شهروندان به استفاده از حمل و نقل پاک و  ترویج فرهنگ دوچرخه سواری برای محدوده قرمز ترافیکی ۹۳۰۰ ریال و برای سایر مناطق شهری ۸۳۰۰ ریال به ازای هر سفر، یارانه سفر از سوی شهرداری تخصیص و پرداخت یابد.

به شهرداری اجازه داده می‌شود با خاتمه یا فسخ قرار داد، ظرف مدت ۳ ماه از طریق قانونی نسبت به انعقاد قرارداد با شرکت دیگری اقدام کند.

مصوبه دیگر  لایحه شهرداری شیراز، درخصوص بومی سازی مشوقات شهرسازی مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری با موضوع بافت‌های هدف بازآفرینی، به شماره ثبت لایحه مورد اشاره، ارسالی از کمیسیون شهرسازی، معماری و هوشمندسازی شورا، نیز بررسی و  به تصویب رسید.

براساس ماده واحده این مصوبه شهرداری شیراز مکلف است در راستای نوسازی بافت های فرسوده مصوب طبق جدول پیوست و تباصر ذیل آن نسبت به اصلاح مشوقات بافت های فرسوده از حیث ضوابط شهرسازی پس از تصویب مراجع ذیربط اقدام کند.

 

منبع: ایلنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.