تاریخ انتشار : جمعه 28 آبان 1400 - 21:14
61 بازدید
کد خبر : 104864

مصوبات بازدید میدانی جمعی از نمایندگان از استان یزد

مصوبات بازدید میدانی جمعی از نمایندگان از استان یزد

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از پیگیری آبرسانی به روستاهای استان یزد تا تکمیل پروژه های عمرانی در سفر جمعی از نمایندگان به همراه نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به این استان خبر داد. علی خضریان در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح سفر جمعی از نمایندگان به استان یزد، بیان کرد:

مصوبات بازدید میدانی جمعی از نمایندگان از استان یزد

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از پیگیری آبرسانی به روستاهای استان یزد تا تکمیل پروژه های عمرانی در سفر جمعی از نمایندگان به همراه نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به این استان خبر داد.

علی خضریان در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح سفر جمعی از نمایندگان به استان یزد، بیان کرد: پیرو سفرهای نظارتی نمایندگان به مناطق مختلف کشور روز پنجشنبه به همراه آقایان علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، سیدعلی موسوی ملکان از فراکسیون مناطق محروم و به دعوت جلیل میرمحمدی نماینده مردم میبد و تفت با سفر به استان یزد و بازدید از این دو شهرستان و مشاهده مشکلات و معضلات آنها، جلسه‌ای با حضور مسئولان ملی و استانی در استانداری یزد برگزار گردید که در این جلسه تصمیماتی برای رفع سریعتر این مشکلات اتخاذ شد.

وی در ادامه با اشاره به مصوبات این جلسه، بیان کرد: با توجه به ضرورت آبرسانی به ۲۶۶ روستای شهرستان تفت مقرر گردید شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مجوزهای لازم به منظور تامین بخشی از نیاز آبی میان مدت این طرح آبرسانی را در چارچوب مصوبه دفتر مطالعات و بررسی‌های فنی آبفای کشور به منظور انتخاب سرمایه‌گذار بخش خصوصی به ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب در روز با استحصال شیرین‌سازی آب از منطقه کفه مرتاضیه و طاقستان صادر کند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: همچنین ساخت ۲ باب مخزن ۵ هزار متر مکعبی در شهرهای تفت و میبد به منظور افزایش زمان تاب‌آوری تاسیسات آبرسانی شهرهای مذکور جهت زمان‌های قطع آب انتقالی برای سال ۱۴۰۱ تامین اعتبار گردید. با توجه به بررسی‌های میدانی و برآورد کارشناسی صورت گرفته مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان جهت تکمیل پروژه‌های بهداشت و درمان این شهرستان‌ها مورد نیاز می‌باشد، در جلسه مصوب شد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مبلغ ۷۰ میلیارد تومان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی استان قرار دهد و مبلغ ۲۰ میلیارد تومان نیز توسط استانداری یزد تامین گردد تا مابقی هزینه‌ها نیز با مساعدت خیرین استان تامین شود.

وی در ادامه تاکید: در جلسه همچنین جهت تکمیل و تحویل مجموعه طرح اقدام ملی مسکن شهرستان تفت مقرر گردید، پیمانکار با نظارت و پیگیری مستمر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، احداث سه بلوک را حداکثر تا پایان دی‌ماه سالجاری، سه بلوک را حداکثر تا پایان فروردین ۱۴۰۱ و دو بلوک را حداکثر تا پایان تیر ۱۴۰۱ به اتمام رساند. همچنین مقرر گردید استانداری یزد پیگیری لازم جهت پرداخت تسهیلات بانکی به ذینفعان را در دستور کار قرار دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همچنین مقرر گردید ۱۲.۹ هکتار از اراضی بیده میبد که متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می‌باشد، پس از الحاق به محدوده قانونی، جهت تامین زمین‌های مورد نیاز قانون جهش تولید مسکن مورد استفاده قرار گیرد. همچنین ۲۰.۱ هکتار از اراضی سعیدآباد نیز که متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است، به روستای سعیدآباد میبد الحاق شود تا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نسبت به ساخت و واگذاری عرصه و اعیان به صورت مالکیتی به متقاضیان واجد شرایط اقدام نماید.

وی افزود: پیرو مراجعه رزمندگان، جانبازان و خانواده‌های ایشان در روستای کاظم آباد میبد بابت مشکلات تخصیص زمین برای احداث مجموعه ۳ هزار قطعه زمین جهت احداث مسکن، مقرر گردید شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، پس از الحاق زمین‌های مورد نیاز، به هر فرد واجد شرایط حداکثر یک قطعه زمین اختصاص داده و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز پروانه صادر نماید.

خضریان در ادامه تصریح کرد: در این سفر مقرر گردید برای آسفالت جاده شهرک صنعتی تفت، ۳۰۰ تن قیر توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تخصیص داده شود تا پروژه توسط شرکت شهرک‌های صنعتی و شهرداری اجرا شود و اجرای آسفالت راه رکن آباد به کمربندی مزرعه کلانتر به طول یک کیلومتر توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انجام شود. همچنین مقرر گردید آسفالت محور عبوری نیر با اعتبار ۳.۵ میلیارد تومان توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انجام شود و اجرای آسفالت مسیر منتهی به اردوگاه فرهنگی تربیتی شیرکوه (متعلق به سازمان بهزیستی کشور) توسط شهرداری نیر انجام شود و مبلغ یک میلیارد تومان جهت تعمیر و بازسازی ماشین آلات راهداری این حوزه انتخابیه تخصیص داده شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: جهت تامین زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن خانواده‌های دارای حداقل دو عضو معلول نیز مقرر گردید به هر تعداد از متقاضیان واجد شرایط، سازمان ملی زمین و مسکن، برابر ضوابط مربوطه زمین به صورت اجاره ۹۹ ساله با نظارت استانداری در اختیار متقاضیان قرار دهد. ساخت این مسکن‌ها می‌بایست حداکثر تا یک سال پس از تحویل زمین آغاز گردد.

نماینده تهران در ادامه با اشاره به پیگیری مجلس جهت اجرایی شدن قانون جهش تولید و تامین مسکن، بیان کرد: سازمان ملی زمین و مسکن، جهت تامین زمین مورد نیاز این قانون در منطقه تفت، زمین‌های مورد نیاز به میزان ۴۳.۱ هکتار را پس از الحاق توسط استانداری در اختیار این پروژه‌ها قرار می‌دهد. همچنین به منظور تامین اراضی مورد نیاز برای این قانون در شهر تفت، ۴۳ هکتار اراضی مجاور بیده میبد الحاق گردد. ۱۵ هکتار اراضی مهرآباد نیز توسط استانداری یزد و در صورت نیاز مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری، به محدوده قانونی میبد الحاق می‌شود.

وی افزود: با عنایت به اهمیت تقاطع غیر همسطح محور مواصلاتی تفت-ابرکوه، مقرر گردید جهت تکمیل این پروژه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور مبلغ ۷ میلیارد تومان را جهت تامین میلگرد و پی‌سازی حداکثر تا پایان سال تخصیص دهد و برای تکمیل ۱۵ کیلومتر کنارگذر زارچ و اشکذر تا پل خورشید میبد، افزایش اعتبار در لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۱ توسط دولت پیگیری شود. همچنین مقرر گردید شرکت ساخت حداکثر تا پایان سال جاری، مبلغ ۷ میلیارد تومان نیز به کمربندی شرقی میبد تخصیص دهد.

خضریان در پایان بیان کرد: در این جلسه مصوب شد جهت ساماندهی محور تاریخی طریق الرضا(علیه السلام) تفت از باغ خندان تا محله گرمسیر، مبلغ ۱۰ میلیارد تومان با مشارکت شرکت بازآفرینی شهری، شهرداری تفت، وزارت گردشگری و میراث فرهنگی و استانداری یزد تامین و طراحی و اجرای این پروژه نیز با نظارت استانداری بر عهده شهرداری تفت قرار گیرد. ضمن اینکه جهت احیای بافت تاریخی راسته بازار میبد، مبلغ ۱۰ میلیارد تومان توسط شرکت بازآفرینی شهری و شهرداری میبد تخصیص داده شود. طراحی و اجرا نیز با نظارت استانداری بر عهده شهرداری میبد خواهد بود. با عنایت به لزوم حمایت از مرکز نگهداری و توانبخشی معلولین ذهنی محبت میبد، مبلغ ۱ میلیارد تومان حداکثر تا ۱۵ روز آینده توسط سازمان بهزیستی تخصیص داده شود و همچنین مقرر گردید ۱۳۰ میلیون تومان جهت کمک به فعالیت‌های قرآنی، فرهنگی، تبلیغی و امور بانوان و هیأت مذهبی توسط سازمان تبلیغات اسلامی به دو شهرستان میبد و تفت تخصیص داده شود.

منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات متنی

سایت طلا

قیمت فنس

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

رپرتاژ به چه معنی است و چه کاربردی دارد؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک

بهترین صرافی ارزدیجیتال

فروشگاه BBshop

اشتراک کنکور آی نو

پارتیشن ام دی اف

خرید دمپایی و صندل عمده

پراپ تریدینگ معتبر ایرانی

تعمیر لباسشویی

دوره ICDL در تبریز

گرافیت پرسولفور

خرید ممبر گروه

مرجع قیمت خرید و فروش گندله

آموزش حسابداری

تقویت انتن موبایل

شیشه اتوموبیل

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

خرید ووچر پرفکت مانی بدون ثبت نام

نانوسان

چاپ کتاب

تور دبی ارزان

دندانپزشکی شبانه روزی

 

 

ویدئو وال

جراح چاقی

 

 

 

آجر نما خشک

 

 

 

قرارداد دوجانبه برق

 

 

 

 

 

 

تولید فیلم استرچ

تعمیر جک پارکینگ در تهران

 

 

 

 

 

سمپاشی ساس

 

 

آجر نسوز

 

 

 

خرید رپورتاژ آگهی

 

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح