تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 آبان 1400 - 22:34
48 بازدید
کد خبر : 84146

نوسازی بافت های اطراف حرم حضرت معصومه(س) با تسهیلات ویژه

نوسازی بافت های اطراف حرم حضرت معصومه(س) با تسهیلات ویژه

ایسنا/قم مدیرکل راه وشهرسازی استان قم گفت: ساکنین بافت اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و بافت فرسوده سایر نقاط شهر می توانند برای نوسازی و ساخت واحدهای خود تسهیلات بانکی ویژه دریافت نمایند. حسن صبوری، مدیرکل راه و شهرسازی استان قم، عنوان کرد: این اداره کل به دنبال سیاست‌های پیشران و محرک توسعه خود در بافت

نوسازی بافت های اطراف حرم حضرت معصومه(س) با تسهیلات ویژه

ایسنا/قم مدیرکل راه وشهرسازی استان قم گفت: ساکنین بافت اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و بافت فرسوده سایر نقاط شهر می توانند برای نوسازی و ساخت واحدهای خود تسهیلات بانکی ویژه دریافت نمایند.

حسن صبوری، مدیرکل راه و شهرسازی استان قم، عنوان کرد: این اداره کل به دنبال سیاست‌های پیشران و محرک توسعه خود در بافت فرسوده، شرایط پرداخت تسهیلات را فراهم کرده است.
وی افزود: هدف از پرداخت این تسهیلات، نوسازی بافت، مقاوم‌سازی و بهینه‌سازی واحدهای مسکونی است تا ساکنین آن با آرامش خاطر در آن سکونت داشته باشند.
۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات ویژه محدوده اطراف حرم مطهر
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم اظهار کرد: ساکنین پیرامون حرم مطهر حضرت معصومه (س) می‌توانند از تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومانی ساخت واحد مسکونی خود بهره‌مند گردند.
وی در خصوص جزییات آن افزود: این دسته از ساکنین شهر قم باید با مراجعه به ساختمان شماره یک اداره کل راه و شهرسازی استان قم واقع در بلوار ۷۵ متری عمار یاسر، بلوار تعاون، مجتمع ادارات نسبت به موقعیت قرارگیری واحد خود در محدوده طرح توسعه پیرامون حرم مطهر کسب اطلاع نمایند و در صورت قرار داشتن در این محدوده درخواست خود را اعلام کنند.
صبوری ادامه داد: در صورت احراز شرایط اولیه، درخواست متقاضی به صندوق توسعه حرم‌های مطهر ارسال و پس از موافقت آن صندوق، متقاضی به یکی از شعب بانک توسعه تعاون شهر قم معرفی می‌شود.
وی با اشاره به این‌که مبلغ این تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومان است توضیح داد: این تسهیلات درمجموع با سود ۱۲.۶ درصد و بازپرداخت ۷ ساله (۸۴ ماهه) و تنفس ۳ ساله و با پیشرفت فیزیکی حداقل ۱۵ درصد واحد مذکور پرداخت می‌شود.
وی بابیان این‌که شرط اساسی دریافت این تسهیلات تخریب کامل و ساخت مجدد واحد است تصریح کرد: ۵۰ درصد هزینه صدور پروانه توسط اداره کل راه و شهرسازی استان پرداخت خواهد شد.
۱۲۰ میلیون تومان تسهیلات بافت فرسوده
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در خصوص پرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده سایر نقاط شهر گفت: از سوی شرکت بازآفرینی شهری ایران ۱۲۰ میلیون تومان تسهیلات نوسازی واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده شهر قم پرداخت می‌شود و این تسهیلات با سود مشارکت ۹ درصد و تنفس یک تا دو سال بر اساس تعداد واحد خواهد بود.
وی با اشاره به توافق صورت گرفته با بانک مسکن توضیح داد: ۸۰ میلیون تومان تسهیلات دیگر نیز از سوی بانک مسکن (در قالب اوراق) به این دسته از متقاضیان پرداخت می‌شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم بیان کرد: متقاضیان دریافت این تسهیلات باید به نشانی اینترنتی www.facility.udrc.ir مراجعه نمایند و درخواست خود را ثبت کنند.
صبوری بابیان این‌که در پرداخت این نوع تسهیلات محدودیت منابع وجود دارد، اظهار کرد: در مرحله اول ۴۰۰ واحد مسکونی واقع در بافت فرسوده می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند گردند.
۶۰ میلیون تومان وام ودیعه اسکان
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در خصوص وضعیت سکونت متقاضیان در زمان تخریب و نوسازی واحدها توضیح داد: ۶۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان ساخت واحدهای مسکونی در بافت فرسوده در قالب وام ودیعه اسکان (با سود ۴% و اقساط ۳ ساله) از سوی صندوق کارآفرینی پرداخت می‌شود.
وی تأکید کرد: متقاضیانی که قرارداد نوسازی واحد خود را در بافت فرسوده منعقد کرده باشند و پروژه خود را تا حداقل ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی پیش برده باشند می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
صبوری بابیان اینکه این تسهیلات با سود چهار درصد و دوره بازپرداخت سه‌ساله به متقاضی پرداخت می‌شود، بیان کرد: متقاضیان برای دریافت این تسهیلات هیچ نگرانی به خود راه ندهند و کاهش بوروکراسی اداری، تسهیل فرآیندها و تسریع در امور در دستور کار خواهد بود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.