تاریخ انتشار : سه شنبه 23 فروردین 1401 - 19:04
22 بازدید
کد خبر : 196467

نگاهی به روزنامه‌های امروز جهان

نگاهی به روزنامه‌های امروز جهان

نگاه روزنامه‌های امروز جهان به انتخاب نخست وزیر تازه پاکستان، دیده شدن روشنایی ای که خبر از زاده شدن یک ستاره می دهد، همه پرسی در مکزیک و انتخابات در فرانسه است. به گزارش ایسنا، امروز سه شنبه ـ ۲۳ فروردین ماه ـ مهمترین عناوین خبری روزنامه‌های جهان، به روایت آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت

نگاهی به روزنامه‌های امروز جهان

نگاه روزنامه‌های امروز جهان به انتخاب نخست وزیر تازه پاکستان، دیده شدن روشنایی ای که خبر از زاده شدن یک ستاره می دهد، همه پرسی در مکزیک و انتخابات در فرانسه است.

به گزارش ایسنا، امروز سه شنبه ـ ۲۳ فروردین ماه ـ مهمترین عناوین خبری روزنامه‌های جهان، به روایت آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت ـ به شرح زیر است:

نخست وزیری برای پاکستان

نگاهی به روزنامه‌های امروز جهان

روزنامه های فرانسه و با آن ها لوفیگارو، خبر از انتخاب نخست وزیر تازه پاکستان دادند. آن چه خبر نخست پس از پایان دور نخست انتخابات رئیس جمهوری در فرانسه و جنگ در اوکراین است. پس از رای عدم اعتماد به عمران خان، مجلس پاکستان شهباز شریف را به عنوان نخست وزیر انتخاب کرد. او در آغاز سال های هفتاد زندگی، بر کرسی نخست وزیری پاکستان، تکیه زد.

و نگاه دیگر لوفیگارو، به آغاز دور دوم انتخابات رئیس جمهور در فرانسه است. امانوئل مکرون و مارین لوپن، به دور دوم رفتند. پیش بینی می شود، پیروزی از آن امانوئل مکرون با پنجاه و پنج درصد آرا باشد.

 اهمیت مکرون

نگاهی به روزنامه‌های امروز جهان

روزنامه‌های انگلیس همانند روزنامه های فرانسه نگاه به انتخابات در فرانسه دارند. اکونومیست هم همینطور. بر روی جلد اکونومیست، مکرون، دو سوی پارچه‌های پرچم را گرفته و چنان پرده‌ای آن ها را می بندد. با این عنوان که چرا سرنوشت مکرون، در فراسوی فرانسه، اهمیت دارد؟ هنگامی‌که در ۲۰۱۷ مکرون برای نخستین بار انتخاب شد خیلی زود رئیس جمهوری «معیار» شد. جوان، هوشمند و منطقی و البته در زمانه ای بود خوش برای لیبرال های اروپا.

 همه پرسی در مکزیک

نگاهی به روزنامه‌های امروز جهان

ال پائیس نوشت: رئیس جمهوری مکزیک، لوپز اوبرادور نتیجه همه پرسی را از آن خود کرد. از هر ده نفر، نه تن، رای به ماندن او بر کرسی رهبری آن کشور دادند. نتیجه ای که پیش‌بینی شده بود. این همه پرسی ای برای ماندن یا رفتن او از قدرت بود. منتقدان می‌گویند این همه‌پرسی راه را برای طولانی کردن مدت دوره رئیس جمهوری هموار کرد. لوپز اوبرادور، آن را همه پرسی تاریخی خواند. یک چپ گرای منتقد می‌گوید: دموکراسی داریم و مردم مسئول اند.

در حاشیه خبرهای امروزآمده است:
ستاره‌ای زاده شد

نگاهی به روزنامه‌های امروز جهان

گاردین در بخش فضا می‌نویسد: سوسوی نوری در فاصله سیزده میلیارد سال نوری، بر روی تلسکوپ فضایی «هابل» دیده شد. روشنایی ای که خبر از زاده شدن یک ستاره می دهد. از نخستین ستاره‌های زاده شده در فضا. انگلیسی‌ها، آن را «ارندل» می‌خوانند. به زبان انگلیسی قدیم، «ستاره صبح» است. یک میلیارد سال پس از مهبانگ یا انفجار این نخستین زاده شده است. «هابل» تلسکوپ فضایی، هنگام زاده شدن ستاره را نشانه رفته است. ستاره‌ای در میان کهکشان هایی که دشوار دیده می شوند. ستاره‌ ارندل، دورترین ستاره شناسایی شده، تا به امروز است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.