تاریخ انتشار : یکشنبه 2 بهمن 1401 - 1:27
31 بازدید
کد خبر : 206684

هزینه جراحی زانو در بیمارستان خصوصی و دولتی چقدر می شود

هزینه جراحی زانو در بیمارستان خصوصی و دولتی چقدر می شود

  هزینه جراحی زانو همواره یکی از دغدغه های افرادی است که ملزم به عمل های زانو هستند، جراحی های متفاوتی برای زانو انجام می شود که هرکدام از آن ها بنابر میزان حساس بودن تعرفه های مختلفی دارند. در این میان برخی از عوامل بر میزان هزینه کلی اثرگذار هستند، به طور مثال این

 

C:\Users\Leila\Desktop\1.jpg

هزینه جراحی زانو همواره یکی از دغدغه های افرادی است که ملزم به عمل های زانو هستند، جراحی های متفاوتی برای زانو انجام می شود که هرکدام از آن ها بنابر میزان حساس بودن تعرفه های مختلفی دارند. در این میان برخی از عوامل بر میزان هزینه کلی اثرگذار هستند، به طور مثال این که شما به بیمارستان های دولتی مراجعه کنید یا خصوصی تاثیر بسیاری در میزان قیمت خواهد شد. 

بیمارستان های دولتی در صورتی که بیمه شما طرف قرار داد آن ها باشد، هزینه بسیار جزئی تری باید پرداخت کنید، اما در عوض در بیمارستان های خصوص هزینه جراحی زانو بسیار بیشتر است و هرچقدر پس از جراحی بیشتر در بیمارستان بستری شوید به همین صورت هزینه شما افزایش خواهد یافت.

در این مطلب قصد داریم بررسی نماییم که قیمت جراجی زانو در بیمارستان های دولتی و خصوصی به چه صورت است و جدا از این موضوع چه عواملی بر میزان هزینه های عمل تاثیر دارند. بنابراین اگر شما یا یکی از اطرافیانتان قصد انجام این جراحی را دارید و در خصوص هزینه های عمل نگران هستید توصیه می کنیم حتما تا انتها این مطلب همراه ما باشید.

عوامل موثر در میزان هزینه های جراحی زانو

C:\Users\Leila\Desktop\2.jpg

قبل از هر چیز لازم است این مورد را در نظر داشته باشید که برای تعیین قیمت هزینه های جراحی زانو عوامل متعددی دخیل هستند و تاثیر مستقیمی بر روی مشخص شدن هزینه نهایی دارند و بهترین فوق تخصص زانو مطابق با آن ها هزینه عمل را تعیین می کند. 

به همین دلیل است که ممکن است هزینه جراحی زانو برای تمامی افراد یکسان نباشد و جراحان برای تعیین هزینه نهایی می گویند حتما باید بیمار را معاینه فیزیکی کنند و برخی از آزمایشات انجام شود و در انتها هزینه مشخص می شود. 

مهارت و تجربه جراح 

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در میزان هزینه های جراحی زانو مربوط به مهارت و تجربه جراح می باشد. مسلما هرچقدر جراح انتخابی شما دارای تجربه بیشتری باشد و عمل های بیشتری انجام داده باشد، نشان از مهارت او می باشد و به همین طریق هزینه دستمزد او بیشتر می باشد. 

اما بلعکس اگر شما به سراغ جراحان تازه کار بروید با توجه به این که دارای تجربه کافی نمی باشند دستمزد کمتری تعیین می کنند تا عمل های بیشتری انجام دهند. البته این موضوع همیشه و برای تمامی جراحان صدق نمی کند، با این حال نکته مهمی است که باید در نظر داشته باشید. 

در کل توصیه ما در این است که با توجه به حساس بودن جراحی های زانو، بهتر است این جراحی را نزد پزشکان با تجربه و مهارت انجام دهید، زیرا اگر کوچکترین مشکلی در روند عمل شما ایجاد شود قطعا زندگی شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و با مشکلات متعددی روبرو خواهید شد.

وضعیت بیمار و مشکل مفصل

مورد دیگری که در تعیین میزان هزینه های جراحی زانو تاثیر دارد مربوط به وضعیت زانوی بیمار می باشد. قطعا اگر شما به استفاده از پروتز زانو نیاز داشته باشید و به طور کلی تغییرات بیشتری در مفصل زانو انجام شود، کار تیم جراحی سخت تر می شود و به همین طریق قیمت بالا تر می رود. 

به همین جهت است که همیشه توصیه می شود در زمان بروز علائم اولیه برای درمان  نرد کلینیک فوق تخصصی ارتوپدی در تهران اقدام کنید، زیرا هر چقدر بیماری پشرفت کند روند درمان سخت تر می شود و به همین طریق باید هزینه های بیشتری پرداخت کنید.

هزینه خرید مفصل مصنوعی

اگر آسیب دیدگی مفصل شما به حدی باشد که امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد، باید از ایمپلنت های زانو استفاده کنید، که در این شرایط هزینه های شما زیاد تر می شود و باید قیمت خرید مفصل زانو را هم در نظر داشته باشید. به طور کل هرچقدر وضعیت بیمار وخیم تر باشد هزینه ایمپلنت بیشتر می شود. البته این مورد برای تمامی افراد لازم است نیست و تنها برخی از افراد ملزم به استفاده از پروتز ها هستند.

دستمزد کادر جراحی

علاوه بر هزینه های مربوط به دستمزد جراح، برخی از هزینه ها مربوط به دستمزد کادر اتاق عمل می باشد که شامل متخصص هوشبری، پرستار، تکنسین و … می باشد. اگر جراحی شما به نحوی باشد که به بیهوشی کامل احتیاج باشد، در این صورت هزینه جراحی افزایش پیدا می کند.

هزینه اتاق عمل و مرکز جراحی

آخرین موردی که باید به آن توجه داشت هزینه هایی است که مرکز جراحی برای هر عملی که انجام می شود دریافت می کند. این هزینه ها خود وابسته به عوامل مختلف می باشند که عبارت است از: امکانات اتاق عمل، تجهیزات آن، اتاق بستری و … هرچقدر این امکانات پیشرفته تر باشد هزینه های آن بیشتر خواهد شد.

هزینه جراحی زانو در بیمارستان های دولتی

C:\Users\Leila\Desktop\3.jpg

پس از مطالعه موارد بالا باید به خوبی با نحوه هزینه های جراحی زانو آشنا شده باشد. چیزی که مشخص است این است که هزینه و تعرفه های جراحی زانو در بیمارستان های دولتی بسیار کم تر است. یعنی تمامی بخش های بیمارستان دولتی به نسبت به بیمارستان های خصوصی هزینه کمتری خواهند داشت.

همچنین بیمارستان های دولتی با بیمه های بیشتری قرارداد دارند و بیمه های معمولی مثل بیمه تامین اجتماعی در بیمارستان های دولتی از اعتبار بیشتری برخوردار می باشند.

بنابراین می توان با قاطعیت بیان کرد که هزینه جراحی های زانو در بیمارستان های دولتی به نسبت خصوصی بسیار کمتر است و یک گزینه مناسب برای افرادی می باشد که نمی توانند هزینه زیادی برای جراحی خود پرداخت کنند. البته باید هزینه های پس از جراحی که مربوط به تقویت زانو می باشد را در هم در نظر داشته باشید.

هزینه جراحی زانو در بیمارستان های خصوصی

C:\Users\Leila\Desktop\4.jpg

همان طور که می دانید هزینه جراحی زانو در بیمارستان های خصوصی به نسبت دولتی بسیار بیشتر است. زیرا تمامی خدماتی که در بیمارستان های خصوصی ارائه می شود دارای هزینه می باشد.

در چنین شرایط اگر شما بیمه طرف قراردادی با بیمارستان خصوصی نداشته باشید باید تمامی هزینه ها را به صورت آزاد پرداخت کنید. همچنین تعداد شب های بستری در بیمارستان های بستری بسیار بیشتر می شود. 

البته مراجعه به بیمارستان های خصوصی دارای مزایا مخصوص به خود است، به طور مثال راحتی بیمار بیشتر است و از نظر روانی آرامش بیشتری خواهد داشت.

البته این که دقیقا هزینه جراحی زانو در بیمارستان دولتی یا خصوصی چقدر می باشد را ما نمی توانیم بیان کنیم، زیرا همان طور که مطالعه کردید عوامل متعددی در میزان این هزینه ها تاثیر دارند، ما در این مطلب از کلینیک خانه درد شما را به طور کلی با تعرفه ها و نحوه قیمت گذاری آشنا می کنیم و شما برای رسیدن به قیمت نهایی باید نزد جراح خود مراجعه کنید تا با انجام معاینه حضوری و انجام آزمایشات قیمت عمل شما مشخص شود.

 آیا بیمه در میزان هزینه های جراحی زانو تاثیر دارد؟

C:\Users\Leila\Desktop\5.jpg

در آخر ممکن است این سوال برایتان ایجاد شده باشد که آیا بیمه های مختلف در میزان هزینه های عمل تاثیر دارند؟ در خصوص این سوال باید بیان کنیم که بله، این که شما چه بیمه ای داشته باشید تاثیر بسیاری در هزینه های جراحی خواهد داشت. 

به طور مثال اگر بیمه تکمیلی داشته باشید، بیمه شما وابسته به نوعی که است، پس از جراحی مقداری از هزینه های عمل را پرداخت می کند. البته در مواردی حتی این نوع بیمه تمامی هزینه های درمان و یا عمل های جراحی را پرداخت می کند. این موضوع به نوع بیمه تکمیلی و شرکتی که آن را ارائه می ‌دهد بستگی دارد.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با هزینه جراحی زانو در بیمارستان های دولتی و خصوصی آشنا کنیم. همان طور که مطالعه کردید هزینه جراحی های زانو وابسته به عوامل متعددی می باشد. بنابراین ما نمی توانیم شما را به طور دقیق با هزینه ای که باید پرداخت کنید آشنا کنیم، خصوصا در این شرایط که تعرفه ها در حال افزایش می باشد.

به همین جهت بهترین کار برای فهمیدن هزینه های جراحی این است که نزد جراح خود مراجعه کنید تا معاینه ای از وضعیت شما انجام شود، پس از آن احتمالا لازم است تا آزمایشات و عکس برداری هم انجام شود. پس از مشخص شدن شدت آسیب دیدگی و نوع عملی که باید انجام شود می توانید با هزینه های عمل آشنا شوید.

امیدواریم که ایت مقاله برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم سوالات موجود در ذهن شما را به خوبی پاسخ دهیم. در آخر در نظر داشته باشید که هرگز برای پرداخت هزینه های کمتر نزد کلینیک های نامعتبر مراجعه نکنید.

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.