تاریخ انتشار : یکشنبه 23 آبان 1400 - 19:43
50 بازدید
کد خبر : 90548

پیشرفت پرسپولیس و سپاهان، تحول چشم‌گیر نساجی و سقوط آزاد شگفتی‌سازان

پیشرفت پرسپولیس و سپاهان، تحول چشم‌گیر نساجی و سقوط آزاد شگفتی‌سازان

جدول نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال حاکی از این است که دو تیم مدعی عنوان قهرمانی پیشرفت کرده‌اند و در پایین جدول، نساجی کاملا زیر و رو شده و در رتبه دوم نیمه دوم لیگ قرار گرفته است. به گزارش ایسنا، لیگ برتر فوتبال ایران به هفته‌های پایانی رسیده و تیم‌ها در حال تلاش

پیشرفت پرسپولیس و سپاهان، تحول چشم‌گیر نساجی و سقوط آزاد شگفتی‌سازان

جدول نیم فصل دوم لیگ برتر فوتبال حاکی از این است که دو تیم مدعی عنوان قهرمانی پیشرفت کرده‌اند و در پایین جدول، نساجی کاملا زیر و رو شده و در رتبه دوم نیمه دوم لیگ قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، لیگ برتر فوتبال ایران به هفته‌های پایانی رسیده و تیم‌ها در حال تلاش برای رسیدن به اهداف خود هستند تا پایان مسابقات با پشیمانی و ناراحتی برای آن‌ها رقم نخورد اما اکثر مربیان و کارشناسان با توجه به حساسیت نیم فصل دوم و شناخت بسیار بالای تیم‌ها از همدیگر، اعتقاد دارند که امتیاز گرفتن در این مقطع از فصل دشوارتر است.

با این حال برخی از تیم‌ها توانستند به مراتب بهتر از نیم فصل نخست خود امتیاز کسب کنند. هرچند هنوز سه هفته به پایان رقابت‌ها باقی مانده ولی برخی از تیم‌ها نسبت به ۱۵ بازی نیم فصل نخست بیش‌تر امتیاز گرفتند. در عوض تیم‌هایی هم با نتایج ضعیف خود، سقوط آزاد را در پیش گرفتند.

در همین راستا نگاهی خواهیم داشت به جدول نیم فصل دوم لیگ برتر تا پایان هفته بیست و هفتم (هفته دوازدهم نیم فصل دوم) که گویای عملکرد تیم‌ها در نیمه دوم لیگ و همین‌طور پیشرفت یا پسرفت این تیم‌هاست.

عملکرد درخشان پرسپولیس و سپاهان

مطمئنا بهترین تیم‌های نیم فصل دوم دوم پرسپولیس و سپاهان هستند که در حال حاضر در جدول در رتبه‌های اول و دوم قرار دارند و دو تیمی هستند که می‌توانند جام قهرمانی را بالای سر ببرند. این دو تیم در نیم فصل دوم کاملا به یک اندازه امتیاز گرفته‌اند و عملکرد بهتری نسبت به نیم فصل اول هم داشته‌اند.

در حالی که در ۱۵ هفته نیم فصل اول پرسپولیس ۳۰ و سپاهان ۲۸ امتیاز کسب کرده بودند، این دو تیم در نیم فصل دوم و در ۱۲ هفته ۲۸ امتیاز به دست آوردند و در صورتی که ۹ امتیاز باقی مانده را هم کسب کنند، ۳۷ امتیازی می‌شوند که یک رکورد جالب توجه است.

پیشرفت استقلال در نیم فصل دوم

استقلال در ۱۲ بازی اخیر ۲۴ امتیاز کسب کرده که در قیاس با کسب ۲۶ امتیاز از ۱۵ بازی نیم فصل اول، پیشرفت خوبی محسوب می‌شود ولی برای رسیدن به پرسپولیس و سپاهان کافی نبود. آبی‌ها این فرصت را دارند که مجموع امتیازهای خود را به عدد ۳۳ برسانند.

نساجی زیر و رو شد

نساجی بهترین عملکرد را به نوبه خود ثبت کرده است. آن ها در ۱۵ بازی نیم فصل اول ۹ امتیاز و در ۱۲ بازی نیم فصل دوم ۲۰ امتیاز به دست آورده اند و چهارمین تیم برتر نیمه دوم لیگ محسوب می شوند. شاگردان الهامی در نیم فصل دوم کارنامه فوق العاده ای را به جای گذاشتند و خطر سقوط به لیگ یک را تقریبا پشت سر گذاشته اند.

رحمتی با پدیده کم نیاورد

در حالی که انتظار می رفت رحمتی و تیمش بعد از تحولات مدیریتی دچار مشکل شوند، اینطور نشد و نماینده مشهد با کسب ۱۹ امتیاز در نیم فصل دوم حالا اندک امیدهای خود را برای کسب سهمیه آسیا زنده نگه داشته است. پدیده در نیم فصل اول ۱۵ امتیاز و در ۱۲ بازی نیم فصل دوم ۱۹ امتیاز کسب کرده است.

سقوط آزاد سایپا

کسی با نگاه به جدول نیم فصل اول فکر نمی کرد که سایپا تا این حد در جدول پایین برود؛ تیمی که در نیم فصل اول ۱۷ امتیاز گرفته بود، در ۱۲ بازی نیم‌فصل دوم کلا ۶ امتیاز کسب کرده و به همین دلیل در همسایگی ماشین سازی سقوط کرده قرار دارد.

ماشین سازی روی دور ثبات

اگر چه ماشین سازی سقوط کرد اما یکی از باثبات ترین تیم های لیگ برتر محسوب می شود. آن ها در ۱۵ بازی نیم فصل اول ۸ امتیاز کسب کردند یعنی متوسط ۰.۵ امتیاز از هر بازی. همین روند در نیم فصل دوم هم تکرار شده و ماشین سازی بعد از ۱۲ بازی، ۶ امتیاز کسب کرده که نمایانگر ثبات این تیم از حیث نتیجه گیری ضعیف است.

جان گرفتن ذوب آهن برای بقا

پیشرفت نسبی ذوب آهن نسبت به نیم فصل اول باعث شده این تیم از منطقه خطر دور شود. آن ها در نیم فصل اول با ۱۱ امتیاز در منطقه سقوط بودند اما کسب ۱۵ امتیاز در ۱۲ بازی اخیر، آن ها را در آستانه بقا در لیگ برتر قرار داده است.

آهسته ولی پیوسته

پیکان، تراکتور، فولاد، گل گهر و آلومینیوم پنج تیمی هستند که ثبات خود را حفظ کردند. این تیم ها در نیم فصل نخست میانگین امتیازی ۱.۵ را ثبت کرده بودند که در این مقطع از فصل هم همینطور عمل کردند و در حدود ۱۷ تا ۱۵ امتیاز را کسب کرده اند و می توانند در سه هفته پایانی برای اندک امیدهای خود برای کسب رتبه چهارم لیگ تلاش کنند.

شگفتی سازهای لیگ متوقف شدند

صنعت نفت در نیم فصل اول شگفتی ساز مسابقات بود و ۲۳ امتیاز گرفت که به نظر می رسد به لطف همین امتیازات الان خیالش از بقا در لیگ راحت شده چرا که طلایی پوشان آبادان در نیم فصل دوم فقط ۱۰ امتیاز به دست آورده اند و جزو قعرنشین ها محسوب می شوند.

این وضعیت درباره مس رفسنجان هم صادق است. آن ها که در نیم فصل اول ۲۲ امتیاز کسب کرده بودند، در نیمه دوم لیگ فقط ۱۰ امتیاز به دست آورده اند ولی برای نخستین سال حضورشان در لیگ برتر جز این هم انتظار نمی رفت و ظاهرا مدیران این باشگاه هم از این روند رضایت دارند.

به این جمع می توان نفت مسجد سلیمان را هم اضافه کرد. آن ها در نیم فصل اول ۱۸ امتیاز گرفتند ولی این روند با جدایی مجتبی حسینی و پیوستن به ذوب آهن متوقف شد تا نفت در نیم فصل دوم کلا ۱۰ امتیاز کسب کند.

جدول نیم فصل دوم لیگ برتر ایران بعد از برگزاری ۱۲ هفته: (جدول بر اساس تفاضل گل تنظیم شده است)

۱ – سپاهان: ۲۸

۲- پرسپولیس: ۲۸ امتیاز

۳ – استقلال: ۲۴ امتیاز

۴ – نساجی: ۲۰ امتیاز

۵ – پدیده: ۱۹ امتیاز

۶ – پیکان: ۱۷ امتیاز

۷ – تراکتور: ۱۷ امتیاز

۸ – فولاد: ۱۶ امتیاز

۹ – گل گهر: ۱۶ امتیاز

۱۰ – ذوب آهن: ۱۵ امتیاز

۱۱ – آلومینیوم: ۱۵ امتیاز

۱۲ – صنعت نفت: ۱۰ امتیاز

۱۳ – مس رفسنجان: ۱۰ امتیاز

۱۴ – نفت مسجدسلیمان: ۱۰ امتیاز

۱۵ – ماشین سازی: ۶ امتیاز

۱۶ – سایپا: ۶ امتیاز

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات متنی

قیمت آجر

لیست قیمت اتحادیه شارژ کپسول آتش نشانی

خرید صندلی پزشکی

لوازم یدکی تاپ یدک

قیمت باتری سرفیس

گلند فلکسیبل

هزینه سفر به مشهد

خرید دیزل ژنراتور

تعمیر فیش پرینتر لیبل پرینتر بارکدخوان لیبل زن

هزینه ترجمه

خرید پکیج شوفاژکار

آموزش محاسبه حق سنوات و پایه سنوات 1403

سایت طلا

قیمت فنس

 

رپرتاژ به چه معنی است و چه کاربردی دارد؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک

بهترین صرافی ارزدیجیتال

 

 

پارتیشن ام دی اف

خرید دمپایی و صندل عمده

 

تعمیر لباسشویی

 

 

خرید ممبر گروه

 

 

 

 

 

خرید ووچر پرفکت مانی بدون ثبت نام

نانوسان

چاپ کتاب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تولید فیلم استرچ

تعمیر جک پارکینگ در تهران

 

 

 

 

 

سمپاشی ساس

 

 

آجر نسوز

 

 

 

خرید رپورتاژ آگهی

 

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح