تاریخ انتشار : پنجشنبه 20 آبان 1400 - 1:50
56 بازدید
کد خبر : 84838

چالش های خاصی در عرصه آموزش علوم پزشکی و تخصصی داریم/محتوای آموزشی باید بازنگری شود

چالش های خاصی در عرصه آموزش علوم پزشکی و تخصصی داریم/محتوای آموزشی باید بازنگری شود

ما چالش های خاصی در عرصه آموزش علوم پزشکی و تخصصی داریم که اگر دیر به آنها پرداخته شود بسیاری از فرصت ها دیگر جبران پذیر نخواهند بود. در این دوره اقدامات بسیاری انجام شد که از همه ممنونم. به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در نود و چهارمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی که

چالش های خاصی در عرصه آموزش علوم پزشکی و تخصصی داریم/محتوای آموزشی باید بازنگری شود

ما چالش های خاصی در عرصه آموزش علوم پزشکی و تخصصی داریم که اگر دیر به آنها پرداخته شود بسیاری از فرصت ها دیگر جبران پذیر نخواهند بود. در این دوره اقدامات بسیاری انجام شد که از همه ممنونم.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در نود و چهارمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی که امروز با حضور وزیر بهداشت در هتل قلب بیمارستان شهید رجایی برگزار شد و در آن طرح هایی با رای روسای دانشگاه های علوم پزشکی به تصویب رسید؛ در سخنانی بیان کرد: ما چالش های خاصی در عرصه آموزش علوم پزشکی و تخصصی داریم که اگر دیر به آنها پرداخته شود بسیاری از فرصت ها دیگر جبران پذیر نخواهند بود. در این دوره اقدامات بسیاری انجام شد که از همه ممنونم.

وی ادامه داد: این شورا باید شورای سیاستگذاری باشد، ورود به مسائل اجرایی حتی بحث معیشت رزیدنت کار این شورا نیست. اگر این اتفاق بیافتد شورا از منصب و جایگاه سیاستگذاری به جایگاه دیگری نزول خواهد کرد که در آینده، کشور را با چالش رو به رو خواهد کرد. لذا باید در راستای تربیت نیروی انسانی متناسب با جایگاهی که در نظام ارائه خدمت تعریف شده است، سیاستگذاری شود.

دکتر نمکی تاکید کرد: کرونا در دنیا به عنوان یک مولفه ظاهرا بهداشتی می تواند همه مولفه های دیگر را تحت تاثیر قرار دهد. دوران پسا کرونا دوران بسیار پیچیده تری از دوران کرونا خواهد بود. بنده معتقدم که طاعون به عنوان یک اپیدمی، بسیاری از مولفه های اروپا را تغییر داد. طاعون در معادلات اقتصادی و سبک و سیاق زندگی جهان تاثیر گذاشت. کرونا هم در همه ابعاد از دین و مذهب و مراودات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی گرفته تا دیگر مسائل تاثیرگذار خواهد بود؛ به هر حال پدیده ای است که در آموزش ما چه در دبستان و چه در دانشگاه تاثیر گذاشته است.

وزیر بهداشت به ضرورت توجه به کیفیت آموزش اشاره و خاطرنشان کرد: در محتوای آموزشی باید بازنگری شود، تا باتوجه به صرف زمان و مدت تحصیل، دانشجویان بتوانند بعد از فارغ التحصیلی، کیفیت مطلوب در نظام ارائه خدمت را داشته باشند.

وی در پایان گفت: هنوز بخش هایی از جامعه محور شدن آموزش ها در علوم پزشکی مغفول مانده که امیدوارم تمهیداتی هم برای آن اندیشیده شود.

در ادامه، دکتر حق دوست معاون آموزشی وزیر بهداشت با بیان اینکه در دبیرخانه تخصصی شورای آموزش پزشکی-تخصصی زحمات فراوانی کشیده شده و موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، عنوان کرد: بعد از نظرخواهی از صاحب نظران کشوری در کمیته های معین به نحو مطلوبی تصمیمات اتخاذ و اجرایی می شوند.

به گزارش وبدا، در این جلسه موضوعات در دستور کار نود و چهارمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی، مطرح و روسای دانشگاه ها نظر خود را اعلام کردند که پس از رای گیری برخی از موارد مطروحه به تصویب رسیدند.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات متنی