تاریخ انتشار : دوشنبه 5 مهر 1400 - 22:23
154 بازدید
کد خبر : 9557

کاهش تعداد حق التدریس‌های تربیت مدرس تا سه سال آینده

کاهش تعداد حق التدریس‌های تربیت مدرس تا سه سال آینده

رییس دانشگاه تربیت مدرس از برنامه این دانشگاه برای کاهش تعداد حق التدریسی ها تا سه سال آینده خبر داد و گفت: فعالیت های اساتید تربیت مدرس بر اساس پایه ها ارزیابی خواهد شد.  دکتر محمد تقی احمدی در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس ضمن بیان این مطلب در تشریح نحوه امتیاز دهی و ترفیع

کاهش تعداد حق التدریس‌های تربیت مدرس تا سه سال آینده

رییس دانشگاه تربیت مدرس از برنامه این دانشگاه برای کاهش تعداد حق التدریسی ها تا سه سال آینده خبر داد و گفت: فعالیت های اساتید تربیت مدرس بر اساس پایه ها ارزیابی خواهد شد.

 دکتر محمد تقی احمدی در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس ضمن بیان این مطلب در تشریح نحوه امتیاز دهی و ترفیع اعضای هیات علمی این دانشگاه، اظهار کرد: پایه های کارآمدی و ممتازی از نظر مالی در سابقه و حقوق اعضای هیات علمی لحاظ می شود و افزایش حقوق را برای آنها در پی خواهد داشت و در هر سال، بیشتر از یک پایه ترفیع داده نخواهد شد و برای بقیه پایه های اخذ شده مبلغ را دریافت می کنند.
وی افزود : در خصوص میزان و نحوه تعیین ضریب افزایش امتیازها در دانشکده ها نیز باید نسبت ۲۰، ۴۰، ۴۰ به ترتیب برای پایه های ممتازی، کارآمدی و عادی که در هیات امنا به تصویب رسیده است، لحاظ شود.
احمدی به نحوه اخذ پایه های تشویقی برای اساتید پیمانی اشاره کرد و گفت: در این خصوص نگرانی هایی از سوی اعضای هیات علمی پیمانی مطرح شده بود که در مرحله رسمی شدن هستند و بیش از ۵ پایه را نمی توانند دریافت کنند که حق این افراد محفوظ خواهد بود و پایه های آنها در حکم جدید آنان درج خواهد شد.
رییس دانشگاه تربیت مدرس خاطرنشان کرد: عملکرد این طرح در سال اول بسیار خوب بود و روند کار طبق پیش بینی ها و بر اساس سقف مشخص شده از سوی هیات امنا برای هر یک از پایه ها جلو رفت و توانمندی اعضای هیات‌علمی بر اساس این الگو مورد ارزیابی قرار گرفت که بسیار مطلوب بود.
به گفته وی، پایه‌ها در سوابق سال های آتی اعضای هیات علمی سبب افزایش حقوق آنها می شود و در این مسیر ظرف سه سال آینده، حق التدریس به میزان تعیین شده هیات امنای دانشگاه تقلیل می یابد و فعالیت های اساتید بر اساس پایه ها ارزیابی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر احمدی تاکید کرد: اعضای هیات علمی که فرم های مربوط به اخذ پایه ها را دیرتر از زمان معین شده تحویل دهند از پایه های ممتازی و کارآمدی محروم خواهند شد.
منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.