تاریخ انتشار : دوشنبه 15 آذر 1400 - 21:04
131 بازدید
کد خبر : 149561

اجرای ۸۰۰۰ میلیارد پروژه «جهش تولید» در استان همدان

اجرای ۸۰۰۰ میلیارد پروژه «جهش تولید» در استان همدان

ایسنا/همدان استاندار همدان از اجرای ۸۰۰۰ میلیارد ریال پروژه «جهش تولید» در سطح استان همدان خبر داد. سیدسعید شاهرخی عصر چهارشنبه ۱۳ اسفندماه در شورای اداری شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: از ۸۰۰۰ میلیارد تومان پروژه جهش تولید استان افزون بر ۶۰۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در حال گسترش و سرمایه گذاری بوده و ۲۰۰۰ میلیارد

اجرای ۸۰۰۰ میلیارد پروژه «جهش تولید» در استان همدان

ایسنا/همدان استاندار همدان از اجرای ۸۰۰۰ میلیارد ریال پروژه «جهش تولید» در سطح استان همدان خبر داد.

سیدسعید شاهرخی عصر چهارشنبه ۱۳ اسفندماه در شورای اداری شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: از ۸۰۰۰ میلیارد تومان پروژه جهش تولید استان افزون بر ۶۰۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در حال گسترش و سرمایه گذاری بوده و ۲۰۰۰ میلیارد تومان نیز به بخش دولتی اختصاص دارد.

وی خاطرنشان کرد: در استان همدان به خاطر تحقق برنامه های جدی دولت برای ارتقاء معیشت مردم و ایجاد شغل که به عنوان دغدغه همه مسئولان و خانواده هاست و نیز در راستای منویات رهبری که تأکید بر جهش تولید، حمایت تولید و اقتصاد مقاومتی دارند، برش استانی از سیاست دولت را در حوزه های مختلف صنعت، گردشگری و… در قالب یک برنامه استخراج کرده ایم.

استاندار همدان با بیان اینکه ما بر آن هستیم که ارزش افزوده محصولات سطح استان را در زمینه های مختلف کشاورزی، صنعتی و … بالا ببریم، افزود: ۳۰ نوع مواد معدنی از معادن استان استخراج می کنیم که عمدتاً پیش از این ماده های معدنی تنها با یک فرآیند به صورت خام از استان خارج و صادر می شد که با هزینه آن تنها پول کارگران درمی آمد و برای سرمایه گذار هیچ صرفه  و برای چرخه اقتصاد استان هیچ ارزش افزوده ای نداشت.

شاهرخی خاطرنشان کرد: در سطح استان همدان هم اکنون در حوزه بخش خصوصی در بحث   فرآوری سنگ ها بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان واحد صنعتی در حال ساخت داریم که در ماه های آینده افتتاح خواهند شد.

وی با بیان اینکه استان همدان مهیا سرمایه گذاری و جهش تولید در حوزه های مختلف عمرانی، اقتصادی، گردشگری، صنعتی و معادن است و برای فعالیت سرمایه گذاران در استان فرش قرمز پهن می کنیم، تصریح کرد: در سطح استان همدان تمامی زیرساخت های لازم فراهم بوده و اراضی موجود منطقه ویژه اقتصادی استان با ۱۱۰۰ هکتار و نیز شهرک های صنعتی استان آماده واگذاری به سرمایه گذاران توانمند و متخصص هستند.

شاهرخی با تأکید بر اینکه استان همدان به مثابه یک کارگاه بزرگ در پویایی تبدیل شده است، تصریح کرد: رمز مهیا بودن استان همدان در جهش تولید در زمینه های مختلف داشتن مردمانی خوب، منابع خوب استان، زیرساخت های در حال ساخت و ساخته شده بوده که این منابع در اختیار تیم مدیریتی مختلف قرار دارد و همه دریافته اند که باید وفاق و همدلی را تقویت کنند چراکه مردم از ما انتظار دارند.

استاندار همدان در ادامه توجه به معیشت، اشتغال و سلامت مردم را از اولویت های استانداری همدان برشمرد و یادآور شد: خدمات ارزنده دولت در دستگاه های مختلف را باید برای مردم تبیین کرد چراکه این امر از نقش مؤثری در نشاط و امید جامعه برخوردار است.

شاهرخی با بیان اینکه اگر اقتدار سپاه، ارتش، بسیج، دانشمندان،توانایی موشکی و اقتدار حوزه دفاعی را که اکنون داریم، نداشتیم دشمن با زبانی که با افغانستان و عراق صحبت می کند با ما صحبت می کرد، افزود: حفظ استقلال و جمهوریت ایران اسلامی از برکات جمهوری اسلامی بوده و انتخابات یکی از بارزترین نشانه های مردم سالاری در کشور ایران اسلامی است و ما داشته های بسیاری داریم که باید قدر بدانیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دستاوردها شگفت انگیز بوده و در عرصه های مختلف توفیقات بسیاری در عمران و آبادانی داشته ایم، بیان کرد: در استان همدان ۱۰۰ شاخص توسط سازمان مدیریت احصاء شده که در این شاخص میزان رشد استان از ابتدای سال ۹۲ تا ۹۹ مشخص شده به طوریکه در ابتدای سال ۹۲ استان همدان دارای ۳۲۸۶ کیلومتر راه روستایی درجه یک و آسفالته بوده که این میزان امروز با ۲۳ درصد به ۴۴۱۳ کیلومتر افزایش یافته است.

شاهرخی طول مسیر ریل گذاری همدان را در مدت فوق ۵۸۳ درصد برشمرد و گفت: پیش از این استان همدان فاقد نیروگاه خورشیدی بود که در حال حاضر در استان ۵۰۰ مگاوات نیروگاه برنامه ریزی شده که ۲۰۰ مگاوات مجوز صادر کرده ایم و ۴۲ مگاوات یعنی شش نیروگاه به نتیجه رسیده و آماده بهره برداری است و ۵۰۰ مگاوات یک نیروگاه دیگر نیز وارد استان کرده ایم که احداث کنیم.

استاندار همدان با اشاره به افزایش ۱۱۵ درصدی ظرفیت نیروگاه شهید مفتح طی مدت فوق یادآور شد: هم اکنون این نیروگاه در حال تبدیل کردن برج های خود از تر به برج خشک است.

وی تعداد سدهای سطح استان را در سال ۹۲ تعداد سه مورد برشمرد و گفت: در حال حاضر استان همدان  با احتساب سد در دست احداث گرین دارای هشت سد بوده که هر دو سال یک سد در استان اتفاق افتاده است.

شاهرخی در ادامه با بیان اینکه برای توسعه استان و شهرستان ها و به تبع برای اسدآباد در سند توسعه راهبردی دارای برنامه هستیم و در این راستا اجازه ندادیم اداره کل و دستگاه های ادارای استان و شهرستان ها به روزمرگی بیفتند، خاطرنشان کرد: حوزه فرآوری سنگ معادن یکی از برنامه های جدی سند راهبردی استان به شمار می رود که اسدآباد نیز در این امر مستعد است و معادن اسدآباد باید تعیین تکلیف شده و با ارزش افزوده از شهرستان خارج شود.

استاندار همدان اضافه کرد: در سند راهبردی برای اسدآباد دارای سند اشتغال هستیم و میانگین ۱۴۰۰ اشتغال در سال در اسدآباد باید شغل ایجاد شود که در سه سال اول در بخش خصوصی و دولتی این امر محقق شده است.

وی در ادامه وضعیت آبی اسدآباد را نشان از هماهنگی و وفاق و درک صحیح شرایط سخت دانست و گفت: آثار و شواهد رعایت پروتکل ها در شهر اسدآباد در بازدیدهای امروز بنده از این شهرستان کاملاً مشهود بود و همچنان از تمام مردم درخواست داریم نسبت به  تداوم رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی ادامه دهند.

استاندار همدان همچنین مطرح کرد: یکی از دغدغه های شهرستان اسدآباد بحث کنار گذر بوده که در حال حاضر این طرح تکمیل شده و موانعی بر سر راه آن وجود داشت که در این بازدید قرار شد، مرتفع شود.

شاهرخی همچنین از اختصاص ۱.۵ میلیارد تومان به شهرداری شهر اسدآباد برای زیباسازی ورودی شهر از سمت همدان و تهران خبر داد و گفت: مجوز استقرار شهرداری پالیز آمده است و برای آغاز کار شهرداری پالیز همزمان با آغاز به کار ۵۰۰ میلیون تومان اختصاص خواهیم داد.

وی اضافه کرد: هر سرمایه گذاری که برای استان و شهرستان جذب شود قول می دهیم کمتر از ۲۴ ساعت جواز تأسیس وی بدون معطلی داده شود و سریع در حوزه اقتصادی با حمایت دستگاه های مرتبط مجوزها داده خواهد شد تا سرمایه گذار در ادارات سرگردان نشود.

شاهرخی در رابطه با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی دانشکده پرستاری اسدآباد و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل طرح گفت: با توجه به اینکه اعتبار این طرح ملی است باید با نماینده مردم اسدآباد در مجلس نسبت به جذب اعتباری افزون بر پنج تا ۱۰ میلیارد تومان برای طرح فوق پیگیری کنیم که در این راستا نیاز است دانشکده علوم پزشکی درخواست خود را در این رابطه  ارائه دهد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه اسدآباد در صنعت و اشتغال گره های زیادی دارد و گرفتاری بیکاری جوانان یک  معضل بزرگ برای شهرستان به شمار می رود، اظهار کرد: درد جوانان اسدآباد بیکاری و آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری بوده و کارنامه ای که در بحث اشتغال داریم، کارنامه مثبتی نیست.

کیومرث سرمدی با اشاره به اینکه کار نماینده یک کار نظارتی و قانونگذاری است، تصریح کرد: مردم از ما انتظار دارند و در حال حاضر بیش از ۸۰۰ جوان اسدآبادی فارغ التحصیل جویای کار در دفتر بنده ثبت شده که از استاندار انتظار داریم با تمام توان اسدآباد را ویژه تر ببینند و گره از کار سرمایه گذاران باز شود.

وی با بیان اینکه اسدآباد از سرمایه گذاری سرمایه گذاران در این شهرستان همه جانبه حمایت می کند، خاطرنشان کرد: امکانات لازم در شهرستان برای سرمایه گذاران فراهم بوده و باید گیر کار سرمایه گذاران و بروکراسی های ادارای و معطلی آنها حل شود و با راه اندازی کارخانه های مختلف مردم منطقه اشتغال جوانان خود را ببینند.

سرمدی با تأکید بر بومی گرایی در بحث اشتغال منطقه یادآور شد: با تمام توان همه مسئولان شهرستان اسدآباد گره گشای کار سرمایه گذاران منطقه  هستند.

وی همچنین از مرتفع شدن مشکل استقلال دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی خبر داد و گفت: باید مراقب بود این سرمایه بزرگ یعنی دانشگاه سیدجمال الدین برای شهرستان حفظ شود.

فرماندار شهرستان اسدآباد هم با بیان اینکه با مدیریت برنامه محور و توسعه محور استاندار شاهد تحول عظیمی هستیم و توسعه متوازن در سراسر استان با توجه به پتانسیل های استان وجود دارد، گفت: با تدوین و تنظیم سند توسعه استان برنامه هر شهرستان از جمله اسدآباد مشخص بوده و برنامه محور بودن موجب شتاب پروژه های بسیار خوبی در سطح استان شده است.

سعید کتابی تصریح کرد: با توجه به سه اولویت ویژه استاندار به بحث توجه به معیشت مردم، اشتغال و سرمایه گذاری هم اکنون در اسدآباد واحدهای تولیدی بسیاری فعال شده و سرمایه گذاران بسیاری متقاضی سرمایه گذاری در این شهرستان هستند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت آبی اسدآباد مطرح کرد: در بحث سلامت و مبارزه اقدامات خوبی در شهرستان انجام شده و در دست اجرا قرار دارد و اجرای طرح شهید سردار سلیمانی در شهرستان فعال است.

کتابی با بیان اینکه در اجرای طرح سردار سلیمانی اسدآباد از شهرهای پیشتاز استان است، یادآور شد: ۶۵ گروه مراقبتی و ۹۵ گروه حمایتی در این طرح همکاری دارند.

وی با اشاره به پیشتاز بودن اسدآباد در سطح استان در بحث رپید تست خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح تاکنون توسط شش مرکز رپید تست شهرستان بیش از ۴۳۷۸  مورد رپید تست انجام گرفته است.

امام جمعه اسدآباد هم آمدن مسئولان به شهرستان را موجب دلگرمی مردم منطقه دانست و گفت: با حضور مسئولان در شهرستان نشاط و امید به جامعه تزریق می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدموسی حسینی مجد رهاوردهای امروز استاندار همدان برای شهرستان را تقدیر کرد و یادآور شد: اسدآباد آماده پیشرفت و سرمایه گذاری است.

به گزارش ایسنا، استاندار همدان در سفر بعد از ظهر امروز خود به اسدآباد با حضور بر مزار ۴۰۳ شهید شهرستان با آرمان های امام راحل و شهدا بیعت کرده و پس از آن به دیدار امام جمعه شهر اسدآباد رفت.

استاندار در ادامه از پروژه کنار گذر و تقاطعات کنارگذر، شرکت کنستانتره کاسپین صنعت، زمین طرح گلخانه ۴۰ هکتاری و طرح در دست اجرای دانشکده پرستاری بازدید به عمل آورد.

در شورای اداری اسدآباد استاندار همدان حکم سعید کتابی به امضاء وزیر کشور به عنوان فرماندار اسدآباد را اهدا کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات متنی

سایت طلا

قیمت فنس

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

رپرتاژ به چه معنی است و چه کاربردی دارد؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک

بهترین صرافی ارزدیجیتال

فروشگاه BBshop

اشتراک کنکور آی نو

پارتیشن ام دی اف

خرید دمپایی و صندل عمده

پراپ تریدینگ معتبر ایرانی

تعمیر لباسشویی

دوره ICDL در تبریز

گرافیت پرسولفور

خرید ممبر گروه

مرجع قیمت خرید و فروش گندله

آموزش حسابداری

تقویت انتن موبایل

شیشه اتوموبیل

صیغه نامه با مهر برجسته تهران

خرید ووچر پرفکت مانی بدون ثبت نام

نانوسان

چاپ کتاب

تور دبی ارزان

دندانپزشکی شبانه روزی

 

 

ویدئو وال

جراح چاقی

 

 

 

آجر نما خشک

 

 

 

قرارداد دوجانبه برق

 

 

 

 

 

 

تولید فیلم استرچ

تعمیر جک پارکینگ در تهران

 

 

 

 

 

سمپاشی ساس

 

 

آجر نسوز

 

 

 

خرید رپورتاژ آگهی

 

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح