تاریخ انتشار : یکشنبه 28 آذر 1400 - 17:42
81 بازدید
کد خبر : 172136

نگاهی آماری به روند واکسیناسیون کرونا در کرمانشاه

نگاهی آماری به روند واکسیناسیون کرونا در کرمانشاه

ایسنا/کرمانشاه به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکنون ۸۷.۸ درصد جعیت هدف استان(بالای ۱۲ سال) دوز اول و ۷۲.۸  درصد دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند. دکتر محمودرضا مرادی، نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله با ۹۶.۹ درصد را  بیشترین رده سنی معرفی کرد که دوز اول واکسن خود را دریافت کرده اند و

نگاهی آماری به روند واکسیناسیون کرونا در کرمانشاه

ایسنا/کرمانشاه به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکنون ۸۷.۸ درصد جعیت هدف استان(بالای ۱۲ سال) دوز اول و ۷۲.۸  درصد دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

دکتر محمودرضا مرادی، نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله با ۹۶.۹ درصد را  بیشترین رده سنی معرفی کرد که دوز اول واکسن خود را دریافت کرده اند و افزود: جمعیت ۷۵ تا ۸۰ ساله هم با ۸۹.۵ درصد بیشترین رده سنی هستند که دوز دوم واکسن را تزریق کرده اند.

وی گفت: در بین شهرستانهای استان هم قصر شیرین با ۹۶.۱ درصد، دالاهو با ۹۴.۸ درصد و سرپل ذهاب با ۹۴.۷ درصد بیشترین درصد واکسیناسیون را داشته اند و شهرستان صحنه با ۸۰.۳ درصد در صدر شهرستانها از نظر دریافت دوز دوم واکسن کرونا قرار دارد.

به گفته مرادی شهرستانهای کرمانشاه با ۸۲.۵ درصد، جوانرود با  ۸۴.۵ درصد و اسلام آبادغرب با ۸۵.۷ درصد کمترین درصد واکسیناسیون را در استان داشته اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: خوشبختانه شهرستانهای گیلانغرب، پاوه و صحنه موفق شده اند تمام نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله خود را واکسینه کنند.

وی در ادامه با توصیه مردم به دریافت واکسن کرونا، گفت: با توجه به مخاطرات ورود سویه اُمیکرون و سرعت انتشار آن، توصیه ما تسریع در تزریق دوز سوم واکسن است.

مرادی عنوان کرد: در حال حاضر ذخیره بسیار خوبی از واکسن کرونا در استان داریم و لازم است همه افراد هرچه سریعتر واکسیناسیون خود را تکمیل  کنند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.